Veselam
Ārstēšana

Kas notiek ar invaliditāti Latvijā?0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: pexels.com

Tradicionāli 3.decembris Pasaulē tiek atzīmēts, kā cilvēku ar invaliditāti diena. Šajā dienā Valsts un pašvaldību iestādes, nevalstiskās organizācijas un sabiedrība kopumā organizē un piedalās dažādos pasākumos, lai vēlreiz un vēlreiz atkārtotu par cilvēku ar invaliditāti vienlīdzīgām iespējam dzīvot sabiedrībā.

Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” šo dienu atzīmē jau kopš 1993.gada, kad sāka organizēt kultūrizglītojošus pasākumus tādējādi iedrošinot cilvēkus ar invaliditāti aktīvi piedalīties sabiedrības dzīvē.

Šajā dienā nevalstiskā organizācija “Apeirons” ir organizējusi apmācības, seminārus, konferences, akcijas un dažādas kampaņas, lai šajā dienā vērstu mazliet lielāku sabiedrības uzmanību invaliditātes jautājumiem.

Jau piekto gadu pēc kārtas sadarbojoties ar Tiesībsarga biroju un Latvijas Nacionālo bibliotēku, invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” organizē pasākumu ciklu, lai tuvāk aplūkotu kādu konkrētu problēmu, parādītu jaunas iespējas un rastu risinājumus sasāpējušām situācijām invaliditātes jomā.

Šogad ir ieplānots vairāku pasākumu cikls, lai noskaidrotu, kā sabiedrība uztver cilvēkus ar invaliditāti un vai sabiedrībā vēl joprojām pastāv dažādi stereotipi un aizspriedumi.

Pirmais pasākums, kas norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās no 10:00-12:00 ir konference “Cilvēks un vērtība”, kurā ir aicināti Latvijā nozīmīgi cilvēki, paust savu viedokli par sabiedrības un invaliditātes mijiedarbību. Konferencē uzstāsies pazīstami kultūras un mākslas cilvēki, kā arī labi zināmi ārsti, zinātnieki un uzņēmēji. Konference ir slēgta tipa, un šajā konferencē par piedalīties tikai ar ielūgumiem.

Dienas pasākums ir plānots, kā iedvesmas meistarklase “Kā radīt idejas, kas pārdod sevi pašas? Kā izgudrot velosipēdu no jauna, lai radītu inovatīvu produktu?” kurā cilvēkiem būs iespēja paskatīties uz savu situāciju no malas, citām acīm un rast jaunas idejas un risinājumus.

Saistītie raksti

Kā noslēguma pasākums ir “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2019”, kurā īpaši tiks atzīmētas tās organizācijas un cilvēki, kuri šajā gadā paveikuši kādu īpašu darbu, lai iekļautu cilvēkus ar invaliditāti sabiedrībā.

Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” joprojām uzsver, ka īpaša valsts un sabiedrības uzmanība ir jāpievērš tādām jomām, kā – izglītība, sabiedrības informēšana, vides pieejamība, veselība, dažādu pakalpojumu savlaicīga pieejamība un nodarbinātība.

LA.lv
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Kā cīnīties ar nepatīkamu aromātu no plaukstām?
5 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Jaudīgā sārtā oga dzērvene! Tereško par to, kā tā nomāc sēnītes, mikrobus un vīrusus
5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā nodrošinās pilnu biomateriālu attīstības ciklu. Būs pieejamāki mūsdienīgi medicīnas pakalpojumi
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Laukos
No grāmatām un preses līdz zivīm un olām. Kam samazināt PVN? 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Aptaujā noskaidrots, cik daudz iedzīvotāju nav ņēmuši kredītus
45 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
“Moneyval” uzlabojusi Latvijas novērtējumu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šorīt Krāslavas novadā līdz nāvei sabraukta pusaudze 1
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV plāno paplašināt ieceļošanas aizlieguma sarakstu
2 stundas