Veselam
Ārstēšana

Klementjevs: Negarantējot solīto algas pielikumu mediķiem, viņi sakrāmēs mantas un aizbrauks0


Andrejs Klementjevs, (“Saskaņa”)
Andrejs Klementjevs, (“Saskaņa”)
Foto – LETA

Ja negarantēsim solīto algas pielikumu mediķiem, viņi sakrāmēs mantas un aizbrauks, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” pauda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāts Andrejs Klementjevs (S).

Pēc viņa paustā, šodien cilvēki tic, ka likums tiks izpildīts un tāpēc “nekrāmē koferus”.

Viņš arī norādīja, ka Latvijas slimnīcās trūkstot ap 25% darbinieku. “Saskaņa” budžeta sarunās turpināšot uzturēt prasību par solīto mediķu algu pieaugumu 20% apmērā.

Kā ziņots, valdība otrdien lēma veselības nozares prioritārajiem pasākumiem nākamā gada budžetā novirzīt papildu 50 miljonus eiro, nevis solītos 120 miljonus eiro. Kopā ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem 2020.gada budžetā papildus pārdalīt 173,9 miljonus eiro.

Tagad Finanšu ministrijai līdz šā gada 11. oktobrim ir jāiesniedz izskatīšanai Ministru kabinetā vispārējās valdības budžeta plāna projekts, kā arī likumprojekts par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022.gadam un likumprojektu par valsts budžetu 2020.gadam.

Galīgo lēmumu par nākamā gada valsts budžetu pieņems Saeima.

Saistītie raksti

Tikmēr Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) lēmusi, ka nevar atbalstīt budžetu, kurā nav ievērotas Veselības aprūpes finansēšanas likuma normas. LVSADA arodorganizācijām tuvākajā laikā jāizsaka viedokļi un priekšlikumi par iespējamām protesta akcijām. Nākamajā sēdē, kas notiks 15.oktobrī, arodbiedrība izskatīs šo jautājumu.

Vienlaikus, ja par spīti arodbiedrības centieniem solītie 120 miljoni eiro netiks rasti, padome lēma lūgt noteikt, ka piešķirtais finansējums jāsadala atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un līdzšinējai praksei to grozīšanā, proti, konsultējoties ar sociālajiem partneriem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.