Veselam
Dzīvesveids

Ko darīt, ja atmiņa klibo un traucēts miegs. Iesaka neirologs Guntis Karelis 0

Foto – Shutterstock

Veselam.lv lasītāja jautā neirologam Guntim Karelim: “Labdien! Man ir 65 gadi. Kādas zāles varētu padzert pret atmiņas un miega traucējumiem?”

Atbild asoc.prof. Guntis Karelis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs: „Vispirms ir jānoskaidro atmiņas un miega traucējumu cēlonis, tikai tad būs iespējams piemeklēt piemērotus medikamentus, ja tie vispār ir nepieciešami. Iespējams, vienkārši vajadzīgas pārmaiņas dzīvesveidā, jo atmiņas un miega traucējumu cēlonis ļoti bieži ir pārslodze darbā, ilgstošs stress vai mazkustīgs dzīvesveids.

Ir ļoti būtiski ne tikai labi strādāt, bet arī pietiekami daudz laika veltīt atpūtai, lai smadzenes pagūst apstrādāt un noglabāt saņemto informāciju. Atmiņu un miegu uzlabo regulāras fiziskas aktivitātes. Var palīdzēt arī kāda vaļasprieka ieviešana, kas ļauj uz brīdi aizmirst par darbu un atpūtināt galvu.

Ieteiktu doties uz konsultāciju pie neirologa, kas pieņem Atmiņas kabinetā. Speciālists noteiks atmiņas traucējumu iemeslu un atkarībā no tā nozīmēs ārstēšanu vai sniegs ieteikumus atmiņas uzlabošanai.”

LA.lv