Veselam
Ārstēšana

Atsāpināšanas medikamentus kompensē tikai vēža slimniekiem? Atbild speciālists0

Foto: SHUTTERSTOCK

“Vai valsts šobrīd atsāpināšanas medikamentus kompensē tikai vēža slimniekiem? Kādos gadījumos kompensē aprūpes līdzekļus inkontinencei?” jautā lasītāja Skrīve Ozoliņa.

Atbild Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Tanita Tamme-Zvejniece: “Atsāpinoši medikamenti tiek apmaksāti pacientiem, kuru saslimšana ietilpst tādās diagnožu grupās, kā, piemēram, asins un asinsrades slimības, asinsrites slimības, audzēji, endokrīnās un vielmaiņas slimības, gremošanas slimības, infekcijas slimības, muskuļu, skeleta un saistaudu slimības, kā arī nervu slimības. Katrā diagnožu grupā kompensācijas apmērs šiem medikamentiem ir atšķirīgs.

Ja pacientam nepieciešama paliatīvā aprūpe, vajadzības gadījumā, tas ir, ja ir kāda no minētajām diagnozēm un medikaments ir kompensējamo zāļu ­sarakstā, kā ārstējošais ārsts, tā arī ģimenes ārsts viņam var izrakstīt arī ļoti spēcīgas pretsāpju zāles, piemēram, opiātus un citus medikamentus.

Arī valsts apmaksāti inkontinences līdzekļi tiek nodrošināti pacientiem ar noteiktām diagnozēm, piemēram, 50% apmērā tie tiek kompensēti insulīnatkarīga cukura diabēta pacientiem, pacientiem ar neiroloģiskām komplikācijām, smagu un dziļu garīgo atpalicību, Parkinsona un Alcheimera slimībām, multiplo sklerozi, pacientiem pēc muguras smadzeņu bojājumiem, insulta un vēl virknē citu gadījumu.”

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.