Veselam
Ārstēšana

Kāpēc tik daudz jāpiemaksā par kompensējamām zālēm?3


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

“Ģimenes ārsts man izrak­stījis “Prestarium” 5 mg ar 75% atlaidi. Kāpēc aptiekā man par to vēl jāpiemaksā 7,85 eiro? Ja zāles jālieto divas reizes dienā, par tām mēnesī piemaksāju 15 eiro. Vedeklai ir veselības apdrošināšanas polise, kas sedz tikai 50% no zāļu cenas, bet viņai jāpiemaksā mazāk. Kāpēc tā?” Inese Vērdiņa Valmierā

Atbild Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Evija Štālberga: “Kompensējamo zāļu sarak­sta zāles valsts apmaksā 100%, 75% un 50% apmērā atkarībā no saslimšanas diagnozes. Minētajā apmērā kompensē lētākās zāles ar vienādu iedarbību.

Ja pacientam ir izvēlētas dārgākas zāles, starpība starp lētākajām un dārgākām zālēm jāsedz viņam pašam. Ja izvēlētas kādas no dārgākajām vienādas iedarbības zālēm, pat 100% kompensācijas gadījumā pacientam jāpiemaksā 0,71 eiro par katru recepti (šis maksājums nav jāveic par receptēm, kas izrakstītas bērniem līdz 18 gadu vecumam, ja zāļu aptiekas cena ir līdz 4,27 eiro, kā arī trūcīgajām personām).

Aktīvā viela lētākajām un dārgākām vienādas iedarbības zālēm, kas paredzētas konkrētas slimības ārstēšanai, ir viena un tā pati. Tieši aktīvā viela ir tā, kas ārstē slimību.

Saistītie raksti

Kompensējamo zāļu sarakstā ir iekļauti dažādi zāļu “Prestarium” 5 mg veidi. Atšķirīgi ir iepakojuma lielumi, tablešu veids (apvalkotas tabletes, mutē šķīstošās), kā arī pieejamas kombinētas zāles. Sarakstā ir arī citi medikamenti, kuros ir tā pati aktīvā viela. Ņemot vērā to, ka 75% apmērā tiek kompensētas lētākās zāles no zālēm ar vienādu iedarbību, paciente var pārrunāt ar ārstējošo ārstu iespēju lietot lētākās vienādas iedarbības zāles.

Informāciju par lētāko medikamentu atbilstoši noteiktajai diagnozei iespējams saņemt pie ārstējošā ārsta un farmaceita. Kompensējamo zāļu saraksts pieejams Nacionālā veselības dienesta mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Kompensējamie medikamenti”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Francijā apstiprināti Eiropā pirmie saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu
2 dienas
LE
LETA
Veselam
Lietuvā pērn atklāts mazāk jaunu HIV gadījumu
2 dienas
LE
LETA
Veselam
Stradiņa slimnīcu vadīs kādreizējais VARAM un Veselības ministrijas valsts sekretārs Muciņš 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Mediji: Helikoptera avārijā gājis bojā leģendārais basketbolists Kobe Braients
50 minūtes
LE
LETA
Latvijā
ENAP, iespējams, sācis kriminālprocesu par “Olainfarm” padomes veiktajām darbībām Rebenoka laikā
3 stundas
LE
LETA
Laukos
Raidījums: “Latvijas valsts meži” izveido amatu Gerharda uzticamības personai 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Nemiro apturējis dienesta pārbaudi par ministrijas valsts sekretāra vietnieka Valanta nepadarītajiem darbiem 1
2 stundas
IP
Ilze Pētersone
Kultūra
Vai mulda ir meita, kas melo? Izveidota Blaumaņa valodas vārdnīca
5 stundas