Veselam
Netradicionāli

Konfektes no… nātrēm. Liepu pumpuri medū. Neparasti veselīgas receptes 0

Solvita Kūna no Ķeguma visa gada garumā vāc augus pļavās un mežos, gatavo no tiem eļļas izvilkumus sejai, tonikus ķermeņa kopšanai, ēteriskās eļļas, dažādus skrubjus un maskas pirtij. Solvitai patīk eksperimentēt. Maļot, beržot, tvaicējot un jaucot izbauda, kā mainās garša un smarža. Viņas moto ir: ieklausies sevī, ļaujies sajūtām un nebaidies mēģināt ko jaunu!

Protams, Solvita izmēģina savvaļas augus iemānīt arī ēdienos. Īpaši aizrāvusies ar medus un augu krustošanu.

Dabas dotās konfektes

Sažāvētās nātres saberž pulverī, izsijā. Pievieno samaltas sezama sēklas un kokosa skaidiņas. To visu iejauc medū – attiecības var izvēlēties pēc patikas. Piemēram, ņem pa ēdamkarotei nātru pulvera, sezama sēkliņu un kokosa skaidiņu un iejauc aptuveni pustējkaroti medus. Masu viļā bumbiņās, ko izvirpina sasmalcinātos riekstos. Viņa tās ieripina pulverī, kas gatavots no dažādiem žāvētiem augiem. Krāsu dažādībai var izmantot kanēli, sezama sēkliņas vai samaltu dzērveņu pulveri.

Līdzīgi var gatavot konfektes no priežu pumpuriem. Tos izžāvē, samaļ, izsijā caur sietiņu un pulveri sajauc ar medu. Tikai jārīkojas kokam saudzīgi – zaru galos atstāj neskartu centrālo pumpuriņu, vāc tikai tos, kas apkārt.

Liepu pumpuri medū

Salasa liepu pumpurus, pavisam nedaudz apvītina un iejauc medū. Var likt attiecībās 1 : 1. Šāds maisījums ir ļoti veselīgs un lieti noderēs pret paaugstinātu ķermeņa temperatūru.

Bērzu gardums tējai

Svaigas bērzu lapiņas samaļ un sajauc ar medu. Lai vieglāk samalt, pievieno nedaudz cukura. Labs gardums pie tējas. Veicina organisma attīrīšanu, padara možāku.

Egļu dzinumu spēks

Pavasaris ir īstais brīdis, lai iegūtu sulu no egļu jaunajiem dzinumiem, jo tie ir ļoti sulīgi. Izmanto speciālu spiedi zelmenim, taču nekas, ja tādas nav. Egļu dzinumus var sasmalcināt piestā un caur blīvu audumu izspiest zaļo sulu. Iegūst smaržīgu un dzīvības pārpilnu eliksīru, kas labi der atveseļošanās kūrei pēc ziemas.

Svaigi spiesto sulu var iepildīt saldējamos trauciņos un likt saldētavā. Tad visa gada garumā ik rītu var baudīt ar hlorofilu bagātu kokteili – zaļo ledus gabaliņu pievieno ūdenim vai sulai. Ar šāda ledus gabaliņu var notīrīt seju, tā kļūs svaiga, tīra un gluda.

 

Vairāk par augiem var lasīt žurnāla “36,6°C” pielikumā “Dabas Dziedniecības Ceļvedis”

 

 

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Palielināta apetīte un nogurums var būt cukura diabēta pazīmes bērniem
23 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Slimnīcā uzstādīts mātes piena analizators – solis tuvāk Latvijā pirmās mātes piena bankas izveidei
23 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Neliekot vajadzīgās brilles, autovadītāja reakcijas ātrums samazinās
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
Latvijas proklamētāju stiprās dzimtas
38 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
No kuras vietas vērot 18. novembra salūtu? Atbild “Saules mūža” veidotāji
2 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Saskaņotos paziņojumus turpmāk varēs noformēt arī mobilajā telefonā
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
Varēs apskatīt ASV raķešu sistēmu “Patriot”. Kā noritēs grandiozā militārā parāde?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Par mata tiesu no lielas nelaimes! Mediķi brīdina gājējus
1 stunda