Veselam
Sekss

Kāpēc tampons noder jūrnieku un tālbraucēju sievām 0

Foto – Shutterstock

Eiropā jau gadus desmit populārs līdzeklis ir menstruālās piltuves, kas tagad nopērkamas arī Latvijā. Ir divu veidu izstrādājumi. Ja materiāls ir mazliet porains, tas prasa ļoti rūpīgu kopšanu, bet silikona piltuves ir īpaši higiēniskas. Pietiek, ja šad un tad tās uz brīdi patur verdošā ūdenī. Šis materiāls nemainīgi saglabājot formu un elastību, kalpo 10–15 gadus. Ja pārrēķina ar higiēnisko pakešu ikmēneša izmaksām, menstruālā piltuve ir ekonomiskāka. Zinātāji apgalvo, ka ievietošana makstī nav sarežģīta, jo piltuve veidota anatomiski pareizi, lai perfekti piegultu dzemdes kaklam. Piltuves plusi – nav nekāda blakusaromāta, perfekti der sportistēm, aktīva dzīvesveida piekritējām. Piltuve piepildās aptuveni 8 stundās, bet orientējoši jau katra sieviete zina cikla intensitāti. Jāņem vērā arī apstākļi – pēc dzemdībām vai ja ir trenēta muskulatūra, kad arī piltuve jāiztukšo biežāk. Piltuve tikai mehāniski savāc asinis un, salīdzinot ar tamponiem, kas uzsūc visu mitrumu, tā nesausina maksti.

Ginekoloģei Aijai Tulai-Rijkurei ir subjektīvs viedoklis, jo viņa uzskata, ka tur, kur ir asinis, vairojas arī mikrobi, un piltuves lietošana var būt problemātiska. “Ja sieviete kāda iemesla dēļ pietiekami bieži nevar nomainīt paketes vai iztukšot piltuvi, var rasties problēmas,” teic daktere. Arī tad, ja ir spēcīga asiņošana un piltuve ilgstoši netiek mainīta, var gadīties, ka tā jāevakuē jau ar ārsta palīdzību, jo piltuves darbības princips ir kā vakuumsūknim.

Vēl viens jauninājums – vienreizlietojams tampons kā sūklītis. Pirmajām menstruācijas dienām šī metode ne vienmēr derēs, bet, ja jāiet uz pirti vai baseinu, klasisko tamponu vietā var izmantot arī ērti ieliekamu sūklīti, kas uzsūc asinis, tās nesaželējot. Šāds tampons noder, piemēram, jūrnieku vai tālbraucēju sievām, lai bez problēmām ar seksu nodarbotos arī mēnešreižu laikā.

LA.lv