Veselam
Netradicionāli

Kritizējot domās vai vārdiski, mēs pārņemam tā cilvēka karmu, kuru nopeļam0

Izrunātos vārdus pārvalda astroloģiskā – otrā māja – tās ir mūsu un mūsu dzimtās ģimenes vērtības, skaidro ājurvēdas medicīnas ārste Guna Vilka. Valodu mēs lielākoties pārņemam no tās vides, kur esam auguši. Tāpēc, ja ģimenē viss ir veiksmīgi, mūsu valoda ļauj mums dzīvē būt veiksmīgiem, atbilstoši savai individuālajai karmai. Tomēr, ja ģimenē ir problēmas un konflikti, tas diemžēl atspoguļojas arī valodā, tādējādi ietekmē dzīves virzību.

Vārdi, kas ceļ un vārdi, kas grauj

Vārdi „es nevaru”, „man nesanāks”, „neprotu”, „neesmu pārliecināts”, „nav man tādu iespēju”, „vēl nav laiks”, „kas es tāds”, „nevaru atļauties”, „vajag”, „prasās”, „problēmas”, „nekad”, „nevar būt”, „nav izvēles”, „man vienalga” – pārvalda Tamas jeb stagnācijas enerģija, kas ierobežo mūsu rīcību. Vārdi, gluži kā jebkura cita smalka vibrācija, ir spējīga mainīt mūsu apziņu. Radžiskie (ar kaisli un nemieru saistītie) vārdi ir kritika, tāpēc svarīgi saprast, ka, kritizējot, mēs pārņemam tā cilvēka karmu, kuru nopeļam. Šis cilvēks ir gluži kā netīro trauku jeb karmas savācējs, kurš atnāk un novāc ar savu kritiku otra netīros traukus. Šeit pat nav svarīgi, vai kritika ir iekšēja vai uz āru vērsta, jo vārdi darbojas arī – neizlaisti ārā, atgādina Guna Vilka.

Bērns piedzimst tīrs, viņš ir Dievišķa būtne. Līdz ar to paškritika ir hroniski veidojusies, nesagremota citu cilvēku kritika. Atlaid to vaļā, ļauj citiem paņemt tavus netīros traukus, iespējams, tieši viņiem tie ir vajadzīgi! Pasaki paldies un novēli viņiem laimi.

Toties, lai risinātu savu iekšējo kritiku pret citiem, labākais veids ir – lūgties, dziedāt mantras vai tautasdziesmas. Satviskie – gaišās vibrācijas vārdi: „izdosies”, „protu”, „esmu nolēmis”, „no sirds vēlos”, „mīlu sevi”, „man izdosies”, „ticu un uzticos”, „paļaujos”, „pieņemu”, „pateicos”, „piedodu kļūdas” – mūs ceļ, pat ja konkrētajā mirklī mēs tā līdz galam tiem īsti nenoticam. Vibrācija, kas vērsta uz mūsu pašapziņu un domām, nostrādās pati par sevi. Izsakot šos vārdus skaļi, celsies mūsu iekšējā vērtība, kas agrāk vai vēlāk pārtaps par darbību. Ķermenis ir ārkārtīgi jūtīgs uz vārdu vibrāciju, tas dejo līdzi mūsu izteiktajiem vārdiem. Tomēr – vai šī deja būs baudāma, vai arī nē, atkarīgs no mūsu apzinātības un apņemšanās mainīt savu attieksmi pret izteikto.

LA.lv