Veselam
Dzīvesveids

Kuldīgas pusmaratonā 11. augustā aicina uz skrējienu Latvijai0

Foto – Shutterstock

Par godu Latvijas simtgadei pirmo reizi “Bigbank skrien Latvija” Kuldīgas pusmaratona sacensību programmā līdzās klasiskajām distancēm iekļauts īpašs jaunums – “Mans skrējiens Latvijai”.

Patriotiskā skrējiena distance būs 2 km gara, lai to varētu noskriet vai noiet ikviens neatkarīgi no fiziskās sagatavotības, tāpēc tajā aicināti piedalīties gan sportisti, gan ģimenes, vecāki ar bērniem, māmiņas ar bērnu ratiem un citi.

“Mans skrējiens Latvijai” solās būt emocionāls un patriotisma piesātināts, turklāt bez laika kontroles, jo tajā noteicošais nebūs ātrums, bet gan kopā būšana, tautas ciešās saiknes izjušana un piederības apliecināšana Latvijai. Skrējienam starts tiks dots 20.30 pēc kopīgi nodziedātas himnas. Dalībniekus trasē sagaidīs pacilājoši priekšnesumi, un finišā katrs dāvanā saņems Kuldīgas tradicionālo magoņkūku, kas gatavota pēc 16. gadsimta receptes, un akmeni, kas rotāts ar sarkanbaltsarkano karogu un latvju zīmēm, no Dižjūras krastiem.

Atgādinām, ka 11. augustā Kuldīgā norisināsies 13. Kuldīgas pusmaratons – skriešanas seriāla “Bigbank skrien Latvija” 6. posms. Kuldīgas pusmaratona trase, kā ierasts, vīsies cauri pilsētai, ļaujot skrējiena dalībniekiem izbaudīt Kuldīgas skaistākās vietas, unikālo vecpilsētu un gleznainās ainavas.

Šogad Kuldīgas pusmaratons atšķirībā no iepriekšējām reizēm sāksies pēcpusdienā, lai vakarā pēc pēc veiksmīgi aizvadīta skrējiena tā dalībnieki varētu doties uz Latvijas simtgades zaļumballi plkst. 21.00 Kuldīgas Pilsētas dārzā. Simtgades zaļumballes šajā dienā notiks visā Latvijā, jo tieši 11. augusts iezīmē simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas. Kuldīgas zaļumballē spēlēs grupa “La Bamba”.

Kuldīgas pusmaratona starts un finišs, kā ierasts, būs Kuldīgas estrādē. Sacensības sāksies ar mazuļu rāpošanu plkst. 15.30, kam sekos bērnu skrējiens plkst. 16.00. Plkst. 17.00 tiks dots starts BTA skrējienam un nūjošanas distancei 5,27 km garumā, bet 18.00 startēs pusmaratonisti un tie, kuri būs izvēlējušies piedalīties 10,5 km garajā NIKE skrējienā. Sacensību uzvarētājus apbalvos plkst. 21.00. Ar sacensību programmu, trasi un nolikumu iepazīties, kā arī reģistrēties 13.

LA.lv