Veselam
Uzturs

Kuros augļos un ogās ir visvairāk un kuros – vismazāk cukura?0

Foto – Shutterstock

Ievērojot veselīgu dzīvesveidu un tiecoties zaudēt svaru, jāatceras, ka slēptie cukuri ir ne tikai saldumos un konditorejas izstrādājumos, bet arī citos produktos, piemēram, tomātu mērcē, ko lietojam uzturā. Tāpat augsts cukura saturs ir arī atsevišķos augļos, kā rezultātā, tos baudot vakara stundās, šķietami veselīgajai ēdienkartei var tikt kaitēts, izjaucot tavus formas atgūšanas plānus.

Šai sakarā interneta veselības žurnāla myproteine.com autori piedāvā diētai draudzīgāko augļu apkopojumu, kurā atradīsi vismazāk cukura, kā arī to augļu uzskaitījumu, ar kuru lietošanu svara zaudēšanas nolūkos vajadzētu būt piesardzīgai. Lai veicas!

Augļi, kuros ir vismazāk cukura

Citronos un laimos ir zemākais cukura daudzums, kādu augļos atradīsi. Tas, protams, ir gluži likumsakarīgi, jo šie citrusaugļi garšas ziņā ir arī visskābākie. Tiesa, tos vari lietot, gatavojot, piemēram veselīgu siera kūku un augļus izmantojot garšas piešķiršanai.

Avokado

Vienā vidēja izmēra avokado ir tikai viens grams cukura, taču tajā ir virkne citu veselīgu uzturvielu, kas organismam ir neaizstājamas. Izmanto šo vērtīgo augli salātu pagatavošanai, sviestmaizēm un veselīgiem kokteiļiem, piešķirot tiem patīkamu garšu un vajadzīgo konsistenci.

Rabarberi

Veselīgajā gardumā ir maz cukura, toties daudz vitamīnu un organismam nepieciešamu mikroelementu. Pagatavo figūrai draudzīgu našķi, svaigus vai saldētus rabarberus sajaucot ar nelielu daudzumu mākslīgā saldinātāja un pievienojot tiem grieķu jogurtu.

Avenes

Gardās ogas vari ēst gan kā pēcpusdienas našķi, gan pievienot brokastīm un desertiem. Desmit avenēs ir 1 grams cukura un 10 kaloriju, tāpēc lielu skādi figūrai tās nenodarīs.

Mellenes

Mellenes ir vienas no uzturvērtības ziņā vērtīgākajām ogām, un tās ir īpaši bagātas ar antioksidantiem. Savukārt cukura aromātiskajās ogās ir samērā maz – piecas lielas mellenes saturēs vien piecus gramus cukura.

Dzērvenes

Tasē dzērveņu ir tikai divi grami cukura, savukārt par to vērtīgajām vielām – vitamīniem, minerālvielām un antioksidantiem – zināms jau izsenis. Dzērvenes pasargās organismu no dažādiem iekaisumiem, kā arī ievērojami uzlabos imunitāti.

Zemenes

Vidēja izmēra zemenē ir aptuveni viens grams cukura. Protams, aizrauties ar šīm aromātiskajām un gardajām ogām nevajadzētu, taču nelielās devās tās lieliski papildinās tavu ēdienkarti.

Augļi, kuros ir visvairāk cukura

Vīģes

Maza izmēra vīģē būs 10 grami cukura, tāpēc šo našķi atstāj vien svētku reizēm, ja vēlies ievērot slaidu līniju.

Mango

Diemžēl arī šajos gardajos un smaržīgajos augļos ir ne tikai trieciendeva vitamīnu, bet arī liels daudzums cukura – viens mango satur aptuveni 30 gramu cukura.

Ķirši

Lai gan ķiršos ir visvairāk cukura kā jebkurā citā ogā, tie nenoliedzami ir arī vieni no gardākajiem kārumiem. Tomēr lutini sevi ar tiem apdomīgi!

Vīnogas

Saujā vīnogu ir seši grami cukura, un mēs visi zinām, cik viegli ir ar tām aizrauties. Īpaši, ja ogas baudi, vērojot aizraujošu filmu vai pļāpājot ar draudzenēm.

Banāni

Vienā banānā ir 14 grami cukura, tomēr tie ir arī teicams kālija un enerģijas avots. Baudi šos augļus pirms fiziskām aktivitātēm un tev nebūs jāsatraucas par savu figūru!

 

LA.lv