Veselam
Netradicionāli

Kurš ir īsts masieris?0

Foto – Shutterstock.com

Kāds populārs mūziķis strādājot par masieri, esot to apguvis pāris mēnešos. Vai tiešām masiera darbs tik ātri iemācāms? Raivis Rīgā

Atbild Latvijas Masieru asociācijas valdes priekšsēdētāja Rita Grīnfogele: “Masieris ir ārstniecības persona ar profesionālo medicīnisko izglītību un specializāciju masāžā. Lai kļūtu par masieri, divus gadus jāmācās medicīnas koledžā.

Tam, kurš beidzis pāris mēnešu kursus, nav tiesību sevi saukt par masieri. Tad iegūst ķermeņa kopšanas speciālista apliecību un drīkst veikt relaksējošas un skaistumkopšanas procedūras mājas apstākļos, bet ne ārstēt. Lai varētu praktizēt kā masieris, vajag ārstniecības personas sertifikātu, ko iegūst, absolvējot medicīnas koledžu, un masiera sertifikātu, ko iegūst, kārtojot sertifikācijas eksāmenu. Tas tiek piešķirts uz pieciem gadiem. Lai varētu strādāt par masieri, jāmācās vispārējā medicīna. Dodoties praksē kādā no ārstniecības iestādēm un darbojoties sertificēta masiera uzraudzībā, jāapgūst prasme masēt.

Masieris var strādāt veselības aprūpes un citās iestādēs dažādu slimību ārstēšanā un rehabilitācijā, var arī būt pašnodarbinātais. Visi sertificētie masieri ir atrodami Veselības inspekcijas reģistrā.

LA.lv