Veselam
Bērni

Labdarības akcijā vāc līdzekļus rehabilitācijai bērniem ar kustību traucējumiem 0

Publicitātes foto

20. martā, bērnu rehabilitācijas centrs „Poga” un mazumtirdzniecības tīkls „Maxima Latvija” atklāja labdarības akciju visā Latvijā, lai veicinātu rehabilitācijas nozares attīstību bērniem ar kustību traucējumiem un sabiedrības izpratni par bērnu vajadzībām un viņu integrāciju sabiedrībā. Pasākumā piedalījās un atbalstu bērnu veselības aprūpes uzlabošanai pauda arī Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone.

Latvijā ir vairāki tūkstoši bērnu, kuriem slimības dēļ kustību prieks ir liegts. Kustību traucējumi bērniem var būt iedzimti vai iegūti dzīves laikā pēc traumām. Lai saglabātu esošās funkcijas un iespēju robežās uzlabotu ikdienas aktivitāšu veikšanu, bērniem ir nepieciešama rehabilitācija visas dzīves garumā.

Medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem ar kustību traucējumiem apmaksā valsts, nosakot kvotas, kas visiem nepietiek. Rehabilitācijas izmaksas ir augstas, un pie smagākām saslimšanām tās var sasniegt pat vairākus tūkstošu eiro gadā. Tāpēc bieži vien ģimenēm nepieciešams segt ārstēšanās izdevumus saviem spēkiem vai lūgt palīdzību sabiedrībai. Garās rindas, nepietiekama procedūru kvalitāte un inovāciju trūkums ir redzamākie pašreizējās rehabilitācijas sistēmas trūkumi, kas ģimenes padara par sistēmas ķīlniekiem. Ģimenes cīnās par sava bērna veselības stāvokļa uzlabošanu, taču regulāri saskaras ar valstiskā regulējuma problēmām. Tāpat sistēma šobrīd paredz “ražošanas lentes” principu, tādējādi neļaujot sniegt individuālu pieeju katram pacientam.

Labdarības akcijas laikā visā Latvijā tiks vākti līdzekļi, lai nodrošinātu nepieciešamo rehabilitāciju bērniem ar kustību traucējumiem centrā „Poga”, kā arī ieviestu inovācijas un izglītotu speciālistus par mūsdienīgākajām metodēm bērnu veselības aprūpē. Tāpat labdarības akcijas mērķis ir arī veicināt sabiedrības izpratni par bērnu ar kustību traucējumiem vajadzībām, viņu integrāciju sabiedrībā.

„Latvijai ir svarīgs katrs bērniņš, arī tie, kuriem slimības dēļ liegts kustību prieks. Tieši tādēļ labdarības portāls Ziedot.lv uzņēmies šo bērnu un ģimeņu atbalstu. Rehabilitācijas centrs „Poga” šiem bērniem nodrošina unikālu rehabilitācijas procesu. „Poga” ir dāvana Latvijas bērniem Latvijas simtgadē. Un tās radīšanā ir aicināts piedalīties ikviens!”, teic „Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta. Viņa arī vēlas izcelt rehabilitācijas centra iepriekš veiktā pētījuma rezultātus, kurā noskaidrojās, ka 13% Latvijas iedzīvotāju ģimenē, radu, draugu vai paziņu lokā ir bērni ar kustību traucējumiem, un 26% apjautāto pašiem ir bijusi saskarsme ar rehabilitācijas sistēmu, kuru puse no tiem vērtē neapmierinoši.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Iesaistīties labdarības akcijā šodien aicināja arī Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone: „Rehabilitācijas centrs „Poga” darbojas, pateicoties nesavtīgam ziedotāju atbalstam. Lai „Poga” ripotu uz priekšu tikpat veiksmīgi arī turpmāk, nepieciešama vēl lielāka mūsu visu iesaiste. Tāpēc aicinu ikvienu nebūt vienaldzīgam un nepalikt malā. Katrs eiro ir no svara un palīdzēs kādam bērnam iziet rehabilitācijas kursu, kam atveseļošanās procesā nereti ir izšķiroša nozīme.”

Ziedot bērnu ar kustību traucējumiem atbalstam iespējams Ziedot.lv mājaslapā, zvanot pa labdarības tālruni 90067007 vai ziedojumu kastītēs pie kasēm visos „Maxima Latvija” veikalos. Papildu iesaistīties labdarības akcijā varēs arī iegādājoties Rēzeknes gaļas kombināta ražotos „Bērnu cīsiņus bez E” „Maxima Latvija” veikalos no 27.marta – ražotājs no katra nopirktā produkta iepakojuma ziedos 5 eirocentus rehabilitācijai bērniem ar kustību traucējumiem.

LA.lv