Veselam
Ārstēšana

Lai karstumā netūkst kājas0


Ieteicams ikdienu pavadīt ērtos apavos, vairāk kustēties, kā arī apmeklēt ārstu.
Ieteicams ikdienu pavadīt ērtos apavos, vairāk kustēties, kā arī apmeklēt ārstu.
Foto – ARTURS BUDKEVICS/Shutterstock

Man ir 45 gadi. Darbs veicams, stāvot kājās. Uz darbu un mājām braucu ar automašīnu. Līdzko sākas karstais laiks, jūtu pietūkstam kājas. Dzeru pietiekami daudz ūdens, aptuveni divus litrus dienā. Varbūt lietoju par daudz ūdens? Ir arī smagums kājās, velkoša sajūta, dažreiz nelāgi niez apakšstilbi. Kāpēc karstā laikā tā notiek, un ko vajadzētu darīt? Aija Ikšķilē

 

“Šādām sūdzībām var būt daudz iemeslu – vēnu mazspēja, ādas saslimšana, elektrolītu disbalanss vai kas cits. Tāpēc par sāpēm vispirms jāizrunājas ar savu ģimenes ārstu. Protams, viens no bieži sastopamiem cēloņiem var būt venoza saslimšana. Lai izvērtētu, vai tā tiešām ir, vēstules autorei jādodas pie flebologa,” iesaka “Veselības centra 4” Baltijas Vēnu klīnikas asinsvadu ķirurgs, flebologs, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Asinsvadu ķirurģijas nodaļas virsārsts un Latvijas Fleboloģijas biedrības prezidents Mārcis Gediņš.

Dakteris uzsver, ka lasītāja savā jautājumā jau ir norādījusi vairākus riska faktorus, kas var veicināt venozas saslimšanas attīstību, – darbs, stāvot kājās un, iespējams, mazkustīgs dzīvesveids, daudz pārvietojoties ar automašīnu.

“Iemesls, kāpēc sūdzības pastiprinās karstā laikā, ir fizioloģisks, jo virspusējās vēnas ne tikai nodrošina asiņu atgriešanos sirdī, bet arī pilda radiatora funkciju – siltās temperatūras ietekmē paplašinās, tādējādi efektīvāk atdodot lieko siltumu. Vēnu slimības gadījumā šā iemesla dēļ var pastiprināties sūdzības.

Ir daudz pasākumu, kas var uzlabot pašsajūtu: ieteicams ikdienu pavadīt ērtos apavos, vairāk kustēties, kā arī atbildes rast, apmeklējot ārstu, attiecīgās jomas profesionāli.”

LA.lv