Veselam
Bērni

Lattelecom Rīgas maratons aicina skolēnus skriešanas svētkos cīnīties Latvijas Skolu kausā 0

Publicitātes foto

Domājot par jauno skrējēju un maratonistu paaudzi, kā arī iespējām skriešanas svētkus padarīt pieejamus ikvienam, Lattelecom Rīgas maratons sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu aicina skolas un skolēnus no visas Latvijas sacensties Latvijas Skolu kausā. Kausa izcīņas ietvaros skolas un skolēni aicināti pieteikties Lattelecom Rīgas maratonam par īpaši izdevīgu dalības maksu – 1,50 EUR – līdz š.g. 20. aprīlim. Pārējo dalības maksu sedz Rīgas dome un Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar Lattelecom Rīgas maratona organizatoriem.

Tradīcija skolām un skolēniem sacensties savā starpā un piedalīties skriešanas svētkos par pazeminātu dalības maksu tika iedibināta jau 2008. gadā, aicinot Rīgas skolēnus cīnīties par Rīgas Skolu kausu. Ar Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu, jau trešo gadu kausa izcīņā tiek aicināti piedalīties skolēni ne tikai no Rīgas, bet arī no visas Latvijas.

“Mēs vēlējāmies Latvijas lielākos skriešanas svētkus padarīt pieejamus ikvienam bērnam un pusaudzim visā Latvijā. Mīlēt sportu iespējams iemācīties tikai caur pozitīvām emocijām un skriešana cauri Rīgas centrālajām ielām plecu pie pleca ar saviem klases biedriem un vēl vairākiem desmitiem tūkstošu skrējēju ir labākā sporta stunda, kādu varu iedomāties. Tādēļ no mūsu puses bija ļoti svarīgi dod šo iespēju ne tikai rīdziniekiem, bet jauniešiem no visas Latvijas”, stāsta Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis.

Kausa izcīņa

Šogad Latvijas Skolu kausa izcīņā pazeminātā dalības maksa 1,50 EUR apmērā būs pieejama 2 500 skolēniem no visas Latvijas – 1500 skolēniem no Rīgas skolām un 1000 skolēniem no citām Latvijas pilsētām.

Kausa izcīņa norisināsies divās atsevišķās ieskaitēs – 6 km distancē un Rimi Bērnu dienas Ģimeņu skrējienā 4,2 km distancē. Kausa izcīņā piedalās tikai skolas, no kurām finišē vismaz 20 dalībnieki, summējot 20 labāko dalībnieku iegūto vietu vecuma grupā. Latvijas Skolu kausu iegūs komanda, kurai kopsummā būs vismazākais punktu skaits. Latvijas Skolu kauss un komandu TOP tiks veidots atsevišķi sestdienas Rimi Bērnu dienas Ģimeņu skrējienam un svētdienas 6 km distancei. Tiks apbalvotas pirmo trīs vietu ieguvējas komandas, savukārt aktīvākajiem skolotājiem tiks pasniegtas veicināšanas naudas balvas.

Lattelecom Rīgas maratons Latvijas Skolu kausa Top 10:
1. Aizputes vidusskola
2. Sporta skola “Arkādija”
3. Rīgas Centra Humanitārā vidusskola
4. Rīgas 49. vidusskola
5. Rīgas 66. speciālā vidusskola
6. Rīgas Valsts 2.ģimnāzija
7. Āgenskalna Valsts Ģimnāzija
8. Rīgas Hanzas vidusskola
9. Ziemeļvalstu ģimnāzija
10. Rīgas 21. vidusskola

Pieteikšanās

Skolas komanda piesakās elektroniski, nosūtot informāciju par skolas komandu Maratona organizatoriem uz [email protected], norādot skolas nosaukumu, plānoto dalībnieku skaitu komandā un kontaktpersonas datus. Pieteikties iespējams līdz 20. aprīlim vai 1500 dalībniekiem no Rīgas skolām un 1000 dalībniekiem no citām Latvijas skolām. Maksimālais vienas skolas komandu dalībnieku skaits nav noteikts, bet tradicionāli lielākās komandas pulcējušas līdz pat 200 dalībnieku.

LA.lv
ML
Māra Lapsa
Veselam
Izvērsti: Uztura ieteikumi senioriem. No kuriem produktiem neatteikties
7 stundas
IO
Indra Ozoliņa
Veselam
Tamponu, paketi vai piltuvi? Laikus nenomainīts tampons var izraisīt toksisko šoku
7 stundas
DE
DELFI
Veselam
Veiksmīgai sarunai: Sešas frāzes, ar kurām labāk nesākt teikumu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Bordāns runājis ar Vējoni: Manis iecerētā valdība vairs nav iespējama
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Irina Maligina savas “Olainfarm” akcijas nodod Igaunijā jaundibinātam uzņēmumam
34 minūtes
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Arī ceturtdien vietām gaidāmi saulaini mirkļi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atlaistā Jelgavas ziedu veikala pārdevēja no firmas vēlas piedzīt 5201 eiro
1 stunda