Veselam
Neticami stāsti

Latvijas Onkoloģijas centrā sievietei izoperē 15 kilogramus smagu audzēju0


Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Foto: pexels.com

Liposarkomas izņemšanas operācijas laikā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Latvijas Onkoloģijas centra ārstiem izdevies izoperēt 15 kilogramus smagu audzēju, informēja slimnīcas pārstāve Ilga Namniece.

Slimnīcas Onkoķirurģijas klīnikas vadītājs Armands Sīviņš stāstīja, ka

izoperētais audzējs bijis 60 centimetrus garš un 40 centimetrus plats.

Operācija ilga sešas stundas un tās rezultātā pacientei nācās izņemt kreiso nieri un daļu no virsnieres. Tomēr operācija noritēja veiksmīgi, lai gan bija ļoti augsts iespējamo komplikāciju risks, norādīja klīnikas vadītājs.

“Izaicinājums bija izmēros lielo audzēju atdalīt no pārējiem dzīvībai svarīgiem orgāniem,” stāstīja ārsts.

Viņš prognozē, ka paciente nākotnē spēs pielāgoties pēcoperācijas apstākļiem. Šobrīd viņa jau ir izrakstīta no slimnīcas.

Sīviņš stāstīja, ka paciente divu gadu garumā nevērsās pie ārstiem, jo bija samierinājusies ar situācijas bezcerību. “Nekādā gadījumā nevēlos moralizēt, jo zinu, kādu smagu emocionālu triecienu piedzīvo pacients, uzzinot onkoloģisku diagnozi. Un tomēr – vēlētos aicināt pacientus meklēt palīdzību,” uzsvēra Sīviņš.

Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Publicitātes foto

Pagājušā gada beigās, īsi pirms Ziemassvētkiem, Austrumu slimnīcā akūtā stāvoklī tika stacionēta paciente, kas vairāk kā sešus mēnešus dzīvoja ar stiprām sāpēm vēderā un sliktu dūšu. Tādas dzīvībai svarīgas funkcijas kā ēšana, kustības, un visbeidzot – arī elpošana, bija apgrūtinātas un ierobežotas, klāstīja slimnīcas pārstāve.

Audzējs esot izaudzis tik liels, ka tas nospieda visus vēdera dobuma orgānus.

Turklāt audzējs esot ieaudzis dzīvībai svarīgos orgānos. Paciente faktiski dzīvoja pusbadā, jo nespēja ēst, skaidroja Namniece. Arī šķidrumu uzņemšana esot bijusi ierobežota.

Lai gan sieviete zaudēja svaru, viņas vēders esot vizuāli manāmi palielinājies. Pacientes svars, iestājoties RAKUS, bija 60 kilogrami, tomēr, ņemot vērā, ka izņemtā audzēja svars bija 15 kilogrami, slimnīcā secināts, ka paciente īstenībā svēra mazāk par 45 kilogramiem.

Slimnīcas pārstāve stāstīja, ka pacientei bija atrofējušies muskuļi. Viņa arī nevarēja gulēt nedz uz muguras, nedz uz sāniem. Audzējam progresējot, paciente pārstāja iziet ārpus mājas.

Veicot izmeklējumus, tika secināts, ka ir iespējama ķirurģiska ārstēšana. Lai pacienti sagatavotu operācijai, kādu laiku bija nepieciešama parenterālā barošana, norādīja Namniece.

Saistītie raksti

Operāciju veica Latvijas Onkoloģijas centra mediķu komanda, tostarp Onkoķirurģijas klīnikas vadītājs Sīviņš, Abdominālā un mīksto audu ķirurģijas nodaļas ārsti – Aleksandrs Malašonoks un Viktors Novikovs, anestezioloģe un reanimatoloģe Ilona Kreice, kā arī operāciju māsa Ilona Miksone.

Slimnīcas pārstāve informēja, ka Austrumu slimnīcā ārstējas aptuveni 75% no visiem onkoloģiskajiem pacientiem Latvijā. No kopējā iestādes pacientu skaita – onkoloģisko pacientu īpatsvars ir tuvu 30%. Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā ārstniecības iestāde valstī.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Bērnu slimnīcai ziedoti 120 kilogrami svaigu gurķu un 100 litri medus
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Aicina valsts amatpersonas palielināt zāļu kompensācijas apmērus
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Tikai 78% pirmsskolu darbinieku nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekļiem, vēl mazāk ar sejas maskām un cimdiem
16 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
7 stundas
LP
Linda Pužule
Pasaulē
“Mēs nebijām gatavi katastrofai.” Tautietes Lindas stāsts par straujo notikumu attīstību Spānijā
Speciālreportāža 11 stundas
LE
LETA
Veselam
Visstraujāk ar Covid-19 inficēto skaits turpina augt Rīgā 1
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija atklāj, kāds sods piemērots vīrietim par pensionāres nogrūšanu veikalā Ozolniekos
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Traģiska avārija Juglā: bojā gājusi gājēja
9 stundas