Veselam
Ārstēšana

Latvijas Onkologu asociācijas mājaslapa iepazīstinās ar aktualitātēm onkoloģijas jomā0

Foto – Shutterstock

Palielinoties onkoloģijas pacientu skaitam, ir pieaugusi arī sabiedrības interese par onkoloģijas jautājumiem. Gan pacientiem, gan dažādu specialitāšu ārstiem ir svarīgi atrast uzticamu informācijas avotu, kurā būtu iespējams uzzināt par jaunākajam tendencēm onkoloģijas jomā, tāpēc Latvijas Onkologu asociācija (LOA) ir izveidojusi mājaslapu www.onkologi.lv, kura iecerēta kā platforma sadarbībai un informācijas apmaiņai.

Viens no LOA uzdevumiem ir sekot līdzi jaunākajiem pētījumiem onkoloģijas jomā un organizēt regulāras tikšanās ne tikai biedru starpā, bet arī piesaistot citas ieinteresētās puses. Piemēram, februārī LOA paredzēta kopīga sēde ar ģimenes ārstiem.

Latvijas onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis atzina, ka šobrīd ir svarīgi turpināt izskaidrojošo darbu par mūsdienīgas terapijas iespējām, jo Latvijā vēža ārstēšanā diemžēl ļoti atpaliek no citām Eiropas valstīm. Tāpat ir jāaktualizē jautājumi par novecojošo tehnoloģiju nomaiņu pret jaunām, jāturpina sabiedrības izglītojošais darbs par profilaktiskajiem pasākumiem onkoloģisko saslimšanu attīstības samazināšanā.

LOA mājas lapā apkopotā veidā ir pieejamas svarīgākās publikācijas Latvijas medijos par onkoloģiju, kā arī informācija par asociācijas biedriem. Ir iecere, ka nākotnē medicīnas aprūpes profesionāļi mājaslapā varēs iegūt arī apkopojumus no starptautiskajiem pētījumiem.
Latvijas Onkologu asociācija ir brīvprātīga profesionāla organizācija, kas apvieno Latvijā darbojošos nozares speciālistus onkoloģijas jomā (onkologus, ķirurgus, ķīmijterapeitus, radiologus terapeitus (staru terapeitus), radiologus diagnostus, ginekologus, urologus, LOR speciālistus, morfo-citologus u.c. speciālistus.

LA.lv