Veselam
Netradicionāli

Ļauties paralēlajai telpai. Šamanis Miks Kozlovskis par savām divām dzīvēm0


Miks Kozlovskis
Miks Kozlovskis
Foto – Matīss Markovskis

Miku Kozlovski daudzi pazīst kā juridiskas profesijas pārstāvi. Taču jau aptuveni piecus gadus viņš sācis iet citu ceļu: apguvis prasmi strādāt ar enerģijām, kļuvis par pirtnieku, apzinājis šamanisko pasaules uzskatu, spēj citiem dot impulsu iekšējām pārmaiņām, lai gūtu harmoniju, tādējādi palīdzot kļūt veselākiem.

 

Ilgi meklēju ceļu

“Es jau kādu laiku meklēju savu jauno ceļu, kaut gan tas bija nosprausts pirms pašreizējās iemiesošanās,” atzīstas Miks Kozlovskis.

Viņš jūtas tā, it kā būtu nodzīvojis vienu dzīvi un tagad iesācis otru, pavisam citādu. Notikumi kārtojās tā, lai neizbēgami nonāktu uz ceļa, pa kuru droši iet. Atskatoties uz savu iepriekšējo dzīvi, viņš šo vadību saredz skaidri.

“Nosvinēju 50 gadu jubileju, sarīkoju pamatīgu balli klubā ar dziesmām un dejām. Drīz pēc tam asi izjutu – vairs nekas nesniedz prieku un gandarījumu, esmu iztukšots. Iestājās dziļa krīze. Lūdzu Visumam palīdzību, lai spētu rast savai dzīvei pamatu, jēgu un piepildījumu. Un piepeši viss sāka kārtoties! Radās jaunas iespējas, atradu svarīgas zināšanas, apguvu prasmes. Drīz vien aizbraucu uz Tibetu. Devos kā tūrists, neko īpašu neplānoju, zināju vienīgi to, ka man tur jānokļūst. Tibetā vienas nakts laikā nācās tikt skaidrībā un pavēstīt visai pasaulei par sava turpmākā ceļa izvēli, to, kam esmu gatavs. Drīz vien saņēmu apliecinājumu, ka varu rēķināties ar attiecīgo spēku atbalstu un palīdzību. Saņēmu arī ziņu, ka pasaules un cilvēces likteņi izšķiras tieši Latvijā, ka mana vieta ir šeit. Pēc atgriešanās jutos tā, it kā būtu pavērušās durvis. Izrādās, aiz tām ir vēl vienas durvis, un vēl, un vēl… Es krāju zināšanas, tad sāku tās arhivēt, sistematizēt, izvilkt esenci no visa uzzinātā. Drīz vien varēju likt lietā iegūto,” stāsta Miks.

 

Palīgs – īpašas bungas

Nereti Mika Kozlovska vārdam pievieno apzīmējumu šamanis. Viņš apstiprina, ka atbalsta šamanisko pasaules uzskatu – viss ir dzīvs, viss ir apgarots. Apgarotība nozīmē, ka itin visam ir savs gars. Šamanis strādā ar garu vai dvēseli, kā nu kurš to dēvē.

“Ieklausoties sevī, atmetot mūžam nemierīgā prāta rosīšanos, sajūtot visu, kas jāsakārto, mainot apziņas stāvokli, ejam šamaniskā ceļojumā. Mūsu enerģijas kārtojas, tās izlīdzinās, ļaujot ikvienam kļūt par veselumu, pilnam ar harmoniju un mīlestību. Vairākums domā, ka šamanis noteikti ir apkāries zvārguļiem, nesakarīgi klaigā un dejo, skandina bungas. Tie ir stereotipi, kam vairs nav vietas mūsdienu pasaulē. Taču bungas man tiešām ir, pat četras un visas paša gatavotas. Bungas ir viens no maniem jaudīgākajiem redzamajiem instrumentiem, ar tām esmu dziļā saskaņā.

Lai ādas bungas taptu, vispirms jāizlīdzinās ar zvēra garu. Dzīvo tāds spēka pilns briedis, bet pēkšņi tiek nošauts. Miesa ir nedzīva, auksta, taču dvēsele nevar būt mierā, klīst apjukusi. Ja vēlas, lai bungas strādātu, dotu labumu, dzīvniekam jāizlūdzas piedošana.”

Miks veic arī šamanisku masāžu, tā palīdz cilvēku sagatavot jaunam ceļa posmam, svarīgam uzdevumam vai būtiskam lēmumam.

“Esmu apguvis prasmi strādāt ar enerģijām, tās apzināties, vadīt, kārtot. Izstāstīt, kā tas notiek, nav viegli. Tāpat kā nav viegli šo enerģiju just un sakārtot. Man ir savi palīgi, garu komanda, ar ko sadarbojos, kuri palīdz šajā veikumā.”

 

Netveramā daļa pirtī

Miks Kozlovskis ir arī skolots pirtnieks. Viņš uzsver, ka pirts lieliski apliecina šamaniskās pasaules uztveres likumsakarības.

“Ikvienam, kurš uztver pirti ne tikai kā miesas mazgāšanas vietu, ir skaidrs, ka tur iespējams uzrunāt būtības netveramo daļu. Tieši to pirtī darīja mūsu senči – kārtoja cilvēku, pataisīja par veselu. Tā nav tikai fiziskā ķermeņa veselība, te domāts veselums,” uzsver pirtnieks.

Ja cilvēks pirms pirts rituāla izsaka savu nodomu, tam ir lielāks spēks piepildīties. Pirtī savienojas visas četras stihijas – Uguns, Ūdens, Gaiss un Zeme, tās koncentrētā veidā iedarbojas uz cilvēku. Akmeņi, slotiņas un augi nāk palīgos ar Zemes stihiju. Visas četras stihijas apkopo pirts gariņš. Pērtuvē virmo sasilis gaiss, uguns sakarsētiem akmeņiem uzlej ūdeni – paceļas gars. Svarīgi, protams, ar kādu domu šo ūdeni laista, uzmet garu.

“Katrā pirtī ir savs gariņš, ar viņu vajag sasveicināties, aprunāties, uzturēt labas attiecības, apmainīties enerģētiski. To mūsu senči zinājuši un darījuši, pat ja nav mācējuši izskaidrot. Ierunājot labo ūdenī, ko lej uz akmeņiem, to pašu dabūjam atpakaļ ar garu, turklāt vairākkārt. Tas darbojas simboliski, var pat sacīt – šamaniski: ko iedod, to arī saņem.”

Pirtī pazūd laiks, atslēdzas prāts. Ieej it kā paralēlā telpā, kas atdalīta no fiziski uztveramās ārpasaules. Šamaniskā izpratnē laiks ir vienots veselums, turklāt nesaraujami saistīts ar telpu – telplaiks.

 

Atgriezties līdzsvarā

“Ienāc pirtī, ļaujies, esi plūsmā… Mans uzdevums ir šo plūsmu vadīt, saprast, kas vajadzīgs tieši šim cilvēkam. Pirtnieks pieslēdzas informatīvajam kanālam, lai saprastu, kādā veidā vislabāk var palīdzēt.

Nav gatavas formulas, kā rīkojos, ko daru. Stingri noteikumi man nav svarīgi. Pieeju radoši, darbojos ar mīlestību un vēlmi palīdzēt. Cilvēkam atliek vien uzticēties, paļauties pirtniekam. Pēc iespējas der atslābināties, prātu likt aizdurvē. Daudziem tas sagādā grūtības. Parasti uzskata, ka vīrieši patur prāta kontroli, bet arī ļoti daudzām sievietēm tā ir problēma, viņās ir par daudz vīrišķīgās enerģijas,” stāsta Miks Kozlovskis.

Kā zināms, slimības, kaites rodas, ja cilvēks attālinās no līdzsvara sevī. Tā ir laba, pat laimīga sajūta, ja izdodas harmoniju atgūt, atgriezies līdzsvara stāvoklī, un tas var notikt pirtī.

Protams, efekts nesaglabājas ilgstoši, taču arī tas ir daudz mūsdienu saspringtajā ikdienā. Pirtnieks, līdzīgi kā jebkurš dziednieks, var radīt impulsu, vairot spēku un dot atklāsmi, ka var būt citādi. Nevienam nevar iedot veselību, līdzsvaru, dzīvesprieku, laimi bez viņa paša patiesas gribas un aktīvas līdzdalības. Tās atslēgas ir katrā pašā. Iekšienē.

“Man patīk vienkāršas patiesības, ko vērts paturēt prātā. Domā labas domas. Runā to, ko domā. Dari to, ko runā,” piebilst Miks Kozlovskis.

 

Uzticies ūdenim

Ļoti svarīgs ir ikdienas garīgais darbs. Man palīdz rīta rituāls, kas veicina apziņas paplašināšanu. Esmu šo metodi pārbaudījis ilgstoši, tā ir iedarbīga.

Daudzi no rīta tukšā dūšā izdzer glāzi ūdens. Vēl labāk, ja šo ūdeni pirms tam bagātina, padara spēcīgāku ar domu un vārdu. Tāpēc es ik rītu ierunāju ūdens glāzē trīs frāzes. Saku tā: es esmu mīlestība, es esmu bezgalība, es esmu mūžība. Katru frāzi atkārtoju trīs reizes. Pēc tam ūdeni izdzeru.

Arī mehāniski šos teikumus atkārtojot, rodas pozitīva iedarbība, tomēr daudz intensīvāk, ja pievieno domu un iztēli. Piemēram, pieminot bezgalību, iedomājos telpu, kas izplešas bezgalībā, tātad apziņa izplešas telpā. Savukārt mūžība ir saistīta ar laiku, sakot frāzi, iztēlojos, kā tas paplašinās, it kā apgūstu visu laiku uzreiz.

 

LA.lv