Veselam
Bērni

Leģionāru slimība Aizkrauklē: saslimušā mazuļa vecāki vēršas policijā 1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Vecāki, kuru jaundzimušajam dēlam konstatēta leģionāru slimība, vērsušies Valsts policijā (VP) ar iesniegumu izvērtēt, kura iestāde un kura amatpersona par notikušo ir atbildīga, un ierosināt kriminālprocesu, vēsta laikraksts “Staburags”.

Jau vēstīts, ka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) analīžu rezultāti apstiprina, ka daudzdzīvokļu nama ūdensvadā Aizkrauklē izplatījusies leģionāru slimību izraisošā baktērija. Bērnam, kurš dzīvo Lāčplēša ielas 9.namā, apstiprināta leģionāru slimība, bet signāli no citiem iedzīvotājiem par iespējamo saslimšanu nav saņemti.

Mazuļa māte svētdien publicētajā ierakstā sociālajos tīklos, norāda, ka “cīņa” sākusies 10.februāri, kas ir 13 dienas pēc mazuļa dzimšanas. Bērns jau mēnesi ir pavadījis jaundzimušo intensīvajā terapijā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, raksta sieviete.

“Kamēr prese ziņo, ka ir aizdomas par leģionellas baktēriju Aizkrauklē, tikmēr mūsu mazais jaundzimušais dēliņš cīnās par dzīvību un veselību pēc tam, kad šī baktērija izraisīja smagu infekciju plaušās,” raksta sieviete.

Bērna māte arī norāda, ka ģimenei telefoniski ticis paziņots, ka bīstamā baktērija ir atrasta viņu dzīvoklī, kā arī konkrētās dzīvojamās mājas pagraba centrālajā trubā.

Saistītie raksti

Lai izvairītos no baktērijas izplatīšanās, visā Aizkraukles ūdensvadā līdz 60 grādiem paaugstināta karstā ūdens temperatūra.

Tāpat, lai nepieļautu baktērijas izplatīšanos, iedzīvotājiem ieteikts biežāk dezinficēt dušas uzgaļus, krānus. Savukārt ūdensvada apsaimniekotājs ūdensapgādes sistēmu dezinficē divreiz gadā, kā to nosaka normatīvi, skaidroja pašvaldības pārstāve.

LA.lv