Veselam
Neticami stāsti

Aicina uz latviešu speciālistu bezmaksas lekcijām jaunatklātajā Tereško tējas veikaliņā0


Artūrs Tereško
Artūrs Tereško
Foto – Marta Purmale

Pirmdien, 26. novembrī Rīgā, Baznīcas ielā 6, tiks atklāta «Dr.Tereško tējas» pirmā drogērija «Pļavas aptieka». Dažādās dienās būs iespējams apmeklēt bezmaksas lekcijas pie dažādiem augu pārzinātājiem.

Nākamnedēļ norisināsies «Dr.Tereško tējas» jaunā tēju veikaliņa – drogērijas «Pļavas aptieka» – atklāšanas nedēļa. Ikviens tiek aicināts apmeklēt «Pļavas aptieku», lai atklāšanas nedēļas ietvaros noklausītos kādu no speciāli sagatavotajām bezmaksas lekcijām par veselību veicinošo tēju iedarbību, pagatavošanas tehniku un pozitīvo iedarbību uz cilvēka ķermeni.

Iestājoties vēsajam ziemas periodam, kad visapkārt dzirdama šķaudīšana un klepošana, ikvienam vajadzētu padomāt par imunitātes stiprināšanu, lai pretotos vīrusiem un uzlabotu pašsajūtu ikdienā. Jau izsenis tas tiek darīts ar tējas palīdzību. Tiek uzskatīts, ka uz cilvēka ķermeni bioķīmiskā līmenī visefektīvāk iedarbojas tie augi un dārzeņi, kas aug un ir izplatīti vietā, kur viņš dzīvo, proti, ne vienmēr ir nepieciešams meklēt ārstniecības augus, kas auguši tālās, eksotiskās zemēs. Tā vietā ir vērts no jauna atklāt Latvijas dabas veltēm piemītošo spēku.

Ārsta fitoterapeita Artūra Tereško pēc augu farmakoloģijas un austrumu medicīnas pamatprincipiem sagatavotie augu maisījumi un uztura bagātinātāji jau ilgstoši pierādījuši savu veselību veicinošo iedarbību un guvuši atzinību gan pacientu, gan kolēģu vidū.

Drogērijā «Pļavas aptieka» atklāšanas nedēļā notiks dažādu speciālistu lekcijas, varēs iegūt zināšanas un padomus par Latvijā augošo ārstniecības augu pielietojumu cilvēka ikdienas dzīvē, veselības atgūšanā un uzturēšanā, skaistumkopšanā. Lekcijas būs iespējams klausīties bez maksas klātienē, kā arī tiešsaistē vērot interneta vietnē Facebook.

«Esmu ļoti gandarīts un priecīgs, ka meita Ilze ar vīru Māri nonākuši pie idejas par augu drogu aptiekas atvēršanu, jo tāds nepiepildīts sapnis vienmēr ir bijis arī man. Ilze Ģērmane ir ārste un kopš bērnības, vācot augus, tos žāvējot, gatavojot, ir līdz smalkākajām niansēm iepazinusi tēju gatavošanas mākslu, tāpēc esmu drošs par meitas un znota vadītā veikala sekmīgu darbošanos,» norāda ārsts fitoterapeits Artūrs Tereško.

Vecāki mani bērnībā ņēma līdzi gan pļavā vākt augus, gan uz ārsta kabinetu un jau tad sapratu, ka augi palīdz cilvēkiem atgūt veselību. Rezultātā viss saslēdzās loģiskā ķēdē – tēta dziļās zināšanas par augu un cilvēku sadarbību, mana vēlēšanās nest tās tālāk un mana vīra Māra iniciatīva un darbošanās kā galvenajam pasākuma dzinējpēkam. Rezultātā ir radīta vieta, kur pašā Rīgas centrā var kaut nedaudz savienoties ar dabu un tapt veselākam,” pauž drogērijas «Pļavas aptieka» izveidotāja Ilze Ģērmane.

Lekciju programma:

Pirmdien, 26.11. No plkst.12:00 līdz 13:00 Anita Liberte, farmaceite. Lekcija «Ārstniecības augu farmakoloģija». No plkst.18:00 līdz 19:00 Marta Kimonte, austrumu dziedniecības speciāliste. Lekcija «Augu pielietojums sezonāli pēc piecu dabas elementu sistēmas pamatprincipiem. Augu produkti masāžas terapijā».

Otrdien, 27.11. No plkst.18:00 līdz 19:00 Evita Sundar, ājurvēdas masiere un aromterapeite. Praktiska nodarbība un paraugdemonstrējums «Ārstniecības augu pielietojums skaistumkopšanā».

Trešdien, 28.11. No plkst.18:00 līdz 19:00 Guna Vilka, ājurvēdas ārste, uztura speciāliste. Lekcija «Latviešu augi un to pielietojums ājurvēdā ».

Saistītie raksti

Ceturtdien 29.11. No plkst.18:00 līdz 19:00 Andris Purviņš, «Apsara» tējas meistars. Lekcija «Ķīnas un Japānas tējas, pagatavošanas tehnika, izcelsmes vēsture. Latvijas augi un to garšas iekļaušana galda kultūrā».

Piektdien, 30.11. Visas dienas garumā ārsts fitoterapeits Artūrs Tereško būs satiekams drogērijā «Pļavas aptieka» un atbildēs uz interesentu jautājumiem. No plkst.18:00 līdz 19:00 viņa lekcija «Ārstniecības augi cilvēka dzīvē».

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
RO
Regīna Olševska
Veselam
Kāpēc ceļu locītavā krājas ūdens un kā ar to cīnīties?
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Lai kauli nelūst kā sērkociņi, palīdzēs saules nogatavināts vitamīns
1 diena
LE
LETA
Veselam
Apmēram 80 gadus vecs, ar hroniskām slimībām – miris vēl viens Covid-19 pacients
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
5 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
1 stunda