Veselam
Sekss

Afrodiziaki seksualitātei. Arī selerija un dilles, apstiprina seksologs Artūrs Vāvere 0

Afrodiziaki uzlabo tonusu un pozitīvi ietekmē seksualitāti, veicinot libido augstāku lidojumu. Mūsu priekšteči no šiem augiem mēdza gatavot uzlējumus, ko dēvēja par mīlas zālītēm. Vairākums šo ”seksīgo” augu pieejami arī Latvijā – nopērkami veikalā garšvielu, pārtikas piedevu vai tējas veidā.

Žeņšeņa sakne satur ginsenozīdus, kā arī E un B grupas vitamīnus un mikroelementus – mangānu, varu un cinku. Auga sastāvā ir arī polisaharīdi, organiskās skābes, flavonoīdi un neaizstājamās augu valsts taukskābes. Viens no pašiem spēcīgākajiem afrodiziakiem.

Ķiploki gadu tūkstošiem izmantoti ne tikai tautas medicīnā, bet arī kā seksuālo dziņu vairotāji un pastiprinātāji. Jau senajā Grieķijā valdīja uzskats, ka ķiploki vīriešiem ļauj būt mīlas priekos nenogurdināmiem.

Pastinaka iedarbība ir līdzīga kā ženšeņam un zaļajai tējai – tas tonizē, uzmundrina un stimulē smadzeņu darbību. Šī vērtīgā sakne satur ēteriskās eļļas, kas paaugstina fizisko un seksuālo aktivitāti.

Selerija paaugstina vispārējo tonusu, veicina asinsriti dzimumorgānos. Ar selerijas zupu madāma Pompadūra esot cienājusi Francijas karali Ludviķi XV, gūstot viņa atzinību.

Dilles viduslaikos uzskatīja par maģisku augu, kuru izmantoja buršanā pretējā dzimuma ieēdināšanai. Arī – spēcīgs afrodiziaks.

Ingveru dēvē arī par mīlas sakni, jo tā lietošana uzturā paātrina asinsriti, kas, protams, atstāj labvēlīgu ietekmi arī uz seksuālajām dziņām, jo palielina asins piekļuvi dzimumorgāniem un līdz ar to arī uz dzimumorgāna jutību.

Pirmie ingveru kā afrodiziaku sāka izmantot ķīnieši, bet uz Eiropu šo brīnumlīdzekli atveda venēciešu ceļotājs un tirgotājs Marko Polo.

Granātābolam jau sengrieķu mitoloģijā piedēvēts neparasts auglības spēks, tāpēc to audzējusi mīlas dieviete Afrodīte. Izsenis šis auglis izmantots tautas medicīnā C vitamīna, kālija, dzelzs un citu minerālvielu dēļ, bet daudzu valstu iedzīvotāji granātābolu uzskata par vienu no spēcīgākajiem afrodiziakiem.

 

Ciedru riekstos daudz cinka, kas labvēlīgi ietekmē vīrieša potenci. To veicina arī pistācijas, mandeles un kokosriekstu mīkstums.

Vaniļa neparastās garšas un smaržas dēļ ir iecienīta garšviela. Izrādās, arī tā paaugstina adrenalīna līmeni un palielina mīlas prieku dziņas.

Vīģēs – dažādi vitamīni un minerālvielas, piemēram, kalcijs, dzelzs, fosfors, nātrijs u. c., kas pieļauj vīģes izmantot arī tautas medicīnā un seksuālā vājuma dziedināšanā.

Par šo ziņu pārbaudi pateicos seksologam dr. Artūram Vāverem.

LA.lv