Veselam
Bērni

Līdz maija beigām var šķirot atkritumus, ziedojot bērnu kustību priekam 0


Ja par šķirošanu netiek domāts nemaz, izmaksas piecu sešu cilvēku ģimenē, kas rada daudz atkritumu un tos izved katru nedēļu, var būt līdz 20 eiro mēnesī.
Ja par šķirošanu netiek domāts nemaz, izmaksas piecu sešu cilvēku ģimenē, kas rada daudz atkritumu un tos izved katru nedēļu, var būt līdz 20 eiro mēnesī.
Foto – Shutterstock

Labdarības akcijas “Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam” norises pirmajos divos mēnešos pie 22 “Maxima” veikaliem izvietotajos atkritumu šķirošanas konteineros Rīgā savākti 12 429 kilogrami otrreizējai pārstrādei derīga stikla un vieglā iepakojuma. Tādejādi Rīgas iedzīvotāji, kuri iesaistījušies kampaņā un aktīvi šķirojusi atkritumus, bērnu rehabilitācijas centram “Poga” ar AS “Latvijas Zaļais punkts” starpniecību ziedojuši 1242,90 eiro.

Aktīvākie atkritumu šķirotāji, tātad arī ziedotāji, akcijas pirmajos divos mēnešos bijuši Pārdaugavas iedzīvotāji un viesi. Visvairāk otrreizējo izejvielu – 3504 kg –  savākts pie “Maxima” veikaliem Rīgā K. Ulmaņa gatvē 88A, Vienības gatvē 113 un Mūkusalas ielā 73. Zīmīgi, ka, kampaņas laikā pieaugot atkritumu šķirošanas popularitātei Rīgas iedzīvotāju un viesu vidū, ievērojami vairāk atkārtoti pārstrādājamo atkritumu savākts arī pie tiem “Maxima” veikaliem, kuru klienti līdz šim atkritumu šķirošanā bijuši salīdzinoši ne tik aktīvi.

“Kā zināms, videi draudzīgs dzīvesveids Latvijā, tāpat kā citviet pasaulē, kļūst arvien populārāks, tomēr ne visi Latvijas iedzīvotāji joprojām izprot atkritumu šķirošanas nozīmību. Patiesi liels prieks, ka, sniedzot iespēju ar atkritumu šķirošanas starpniecību veikt ziedojumu smagi slimu bērnu atlabšanai, daudzi Rīgas iedzīvotāji un viesi ir aizdomājušies par šādas – šķietami nelielas – aktivitātes ilgtermiņa ietekmi, ” pauž Kaspars Zakulis, AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors. Viņš arī norāda, ka  kampaņas norises vietās savākto otrreizējo izejvielu daudzums kopš labdarības akcijas sākuma palielinājies par 11%, salīdzinot ar laika periodu pirms tās.

Vēl tikai līdz maija beigām ikviens Rīgas iedzīvotājs un viesis ir aicināts iesaistīties kampaņā “Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam”, šķirojot atkritumus un pārvēršot tos ziedojumā ikreiz, kad tie tiek iemesti konteineros, kas izvietoti pie 22 “Maxima” veikaliem Rīgā. Par katru kilogramu sašķiroto atkritumu “Latvijas Zaļais punkts” 10 centus ziedos bērniem ar kustību traucējumiem.

 

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
8 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
10 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
6 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
9 stundas