Veselam
Psiholoģija

Liepājā norisināsies Garīgās veselības nedēļai veltīts pasākums0


“Lielais dzintars” Liepājā
“Lielais dzintars” Liepājā
Publicitātes foto

No šodienas līdz 17.novembrim Liepājā koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies Garīgās veselības nedēļa, kurā iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties dažādās izglītojošās un praktiskās nodarbībās, aģentūru LETA informēja Liepājas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Pasākuma pirmajā dienā ikviens interesents varēs piedalīties deju nodarbībā pie terapeites Ievas Rasas. Terapijas mērķis ir uzlabot fizisko un emocionālo veselību. Tāpat šajā dienā tēju pazinēja Zigrīda Manteja stāstīs par zāļu tēju izmantošanu. Apmeklētājiem būs iespēja degustēt bioloģiskajā saimniecībā ievāktas zāļu tējas un medu.

Rīt, 15.novembrī, horeogrāfes Kristīnes Brīniņas vadībā norisināsies dejas improvizācijas nodarbība. Apmeklētājiem tiek ieteikts ņemt līdzi ērtu maiņas apģērbu un apavus. Dienas otrā aktivitāte būs mākslas terapijas nodarbība, kuru vadīs mākslas terapeite Laura Danilāne.

Savukārt 16.novembrī ir paredzētas četras aktivitātes.

Aromterapijas meistarklasē, mākslinieces un aromterapeites Ilzes Dātavas vadībā, varēs iepazīties ar aromdiagnostikas metodi, kā arī pagatavot ēteru maisījumu. Tikmēr norisināsies arī psihodrāmas nodarbība, kuru vadīs psihodrāmas speciāliste Jolanta Klišāne. Nodarbības mērķis ir veicināt garīgās pašsajūtas uzlabošanos. Pēc tam sekos divas smieklu jogas nodarbības, bet dienas noslēgumā Rīgas Stradiņu universitātes Psihosomatikas klīnikas ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons lasīs lekciju par ilgstoši apspiestu emociju ietekmi uz ķermeni.

Pasākuma noslēdzošajā dienā, 17.novembrī, geštaltterapeite Elīna Zelčāne stāstīs par miega un sapņu nozīmi, vēlāk, Cigun skolotājas Mairas Gūtmanes pavadībā, būs iespēja apgūt īpašas, saskaņotas kustības un elpošanu. Lekcijā “Ķermenis – palīgs ceļā uz pašizziņu” Zelčāne skaidros kā panākt prāta un ķermeņa savstarpēju harmoniju.

Dienas beigās notiks meditācijas nodarbība, kurā skanēs dažāda veida Gongu meditācijā izmantotie instrumenti. Nodarbību vadīs terapeite Inga Rancāne. Uz meditāciju tiek piekodināts ņemt līdzi paklāju, spilvenu vai pledu.

Paralēli notiks arī bērnu radošās un rotaļu darbnīcas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.