Veselam
Ārstēšana

Liepājas aptiekās izķer sejas maskas1


Sejas maskas.
Sejas maskas.
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Visticamāk, koronavīrusa draudu dēļ Liepājas aptiekās izpirktas sejas maskas. To krājumus zāļu tirgotavas nevarot atjaunot, jo elpceļu apsēju vairs neesot arī noliktavās, vēstī portāls “liepajniekiem.lv” un laikraksts “Kurzemes Vārds”.

“Mūsu aptiekā sejas maskas ir izpirktas. Iepriekš saņēmām trīs iepakojumus, katrā pa 50 maskām, un pusstundas laikā tās visas izpirka. Cilvēki pirka uzreiz visu iepakojumu. Joprojām nāk pircēji un jautā pēc tām, taču mums nav kur maskas pasūtīt, jo šo apsēju nav arī noliktavās. Ir sākusies kaut kāda ažiotāža, manuprāt, nepamatota,” laikrakstam stāsta “Andreja aptiekas” darbiniece Jūlija Bļinova.

Pieprasījums pēc šiem aizsarglīdzekļiem Liepājas aptiekās strauji audzis pagājušonedēļ.

Pēdējā maska vakar nopirkta arī aptiekā “Apotheka” Vītolu ielā. Arī tur cilvēki pirkuši uzreiz pa vairākām maskām.

Šī prece vairs nav nopērkama arī “Eiroaptiekā” tirdzniecības centrā “Kurzeme”, tikmēr “Benu” aptiekā Ludviķa ielā vakar vēl nelieli masku krājumi bija pieejami.

Liepājas ielās cilvēki ar sejas aizsargmaskām gan nav manāmi.

Aptieku darbinieki spriež, ka, iespējams, liepājnieki veido apsēja krājumus gadījumā, ja koronavīruss tomēr skar arī Latviju. Savukārt “Eiroaptiekas” darbiniece zina stāstīt, ka sejas aizsargmaskas izķertas arī citviet Eiropā, tāpēc liepājnieki tās pērk un sūta saviem tuviniekiem ārzemēs, ziņoja “Kurzemes Vārds”.

Liepājas Reģionālās slimnīcas epidemioloģe Mārīte Kūla skaidro, ka sejas maskas jāvalkā tad, ja cilvēks ir saslimis ar kādu vīrusu slimību un grib pasargāt apkārtējos ļaudis no saslimšanas, jo vīruss izplatās no elpceļiem runājot, klepojot, šķaudot. Maskas lietošanai der tikai vienu reizi, un tās nekādā gadījumā nav paredzētas ne mazgāšanai, ne atkārtotai lietošanai. Ja maska reiz ir noņemta, tad to atpakaļ uz sejas likt nevar – jāliek atkal jauna maska.

Saistītie raksti
Katru reizi, kad slimnieks aizticis savu sejas masku vai to noņēmis, viņam ir ļoti rūpīgi, kārtīgi ar ziepēm jānomazgā rokas.

Sejas maskas veselam cilvēkam valkāt profilaktiskos nolūkos nav lietderīgi, bet, aprūpējot slimnieku ar akūtu vīrusa infekciju, tās var izmantot – atzīst mediķe.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.