Veselam
Ārstēšana

Locītavu problēmas skar arvien jaunākus cilvēkus. Traumatologs atklāj iemeslus0

Foto: Pixabay

Locītavu sāpes vairs nav tikai gados vecāku cilvēku problēma, jo par sāpēm kustoties vai tieši pretēji – nepatīkamu stīvumu pēc ilgstošākas sēdēšanas – sūdzas cilvēki ne vien vecumā pēc 50 gadiem, bet arī gados jauni, pat sportiski un fiziski aktīvi cilvēki.

Traumatologs Visams Rafaels norāda – šī tendence ar katru gadu kļūst arvien izteiktāka.

“Nepareiza, nepiemērota fiziskā slodze un traumēšanās. Mešanās iekšā skriešanas drudzī tūlīt no biroja galda, neparūpējoties par atbilstošu sagatavošanos. Vai otra galējība – mazkustīgs dzīvesveids un pārāk liela slodze locītavām. Iemeslus šai nepatīkamajai tendencei var skaidrot ar pārmērībām, kas raksturīgas mūsdienu sabiedrībai,” skaidro V.Rafaels.

Viņš uzsver, ka ir ļoti svarīgi nekavēties un savlaicīgi noteikt diagnozi, jo liela daļa locītavu sāpju var būt saistītas ar skrimšļa nodilšanu.

“Mēs neesam ķirzakas – neprotam ataudzēt svarīgus orgānus un ķermeņa daļas. Arī mūsu skrimšļi neatjaunojas, un, neatrisinot problēmu, skrimšļu nodilšana tikai turpināsies un būs nepieciešamas arvien nopietnākas manipulācijas, lai pieaugošās sāpes novērstu,” saka V.Rafaels.

Ārsts norāda, ka no locītavu sāpju ārstēšanas nevajadzētu baidīties.

Medicīnas tehnoloģijas strauji attīstās un skrimšļa nodilums vairs ne vienmēr nozīmē smagu operāciju un mēnešiem ilgu atveseļošanos ortozēs un kruķu pavadībā.

“Tagad arī Latvijā ir pieejama jaunākā tehnoloģija, kas ļauj artroskopiski – vien ar pāris nelieliem iegriezumiem – faktiski atjaunot skrimsli. Būtībā tā ir cilvēka skrimšļa dabīgās sastāvdaļas – kologēna – iepildīšana nodiluma vietā. Kologēns piesaista apkārtējās šūnas no kaula un skrimšļa un veido jaunus, veselus skrimšļaudus. Būtiskākais, ka implants atkal padara locītavu izturīgu,” skaidro V.Rafaels.

Saistītie raksti

Svarīgākais – sajūtot regulāras locītavu sāpes, krakšķus, stīvumu, neignorēt simptomus un negaidīt brīnumu, bet gan vērsties pie ārsta, lai noteiktu diagnozi un atrisinātu sāpju cēloni.

“Mūsdienu straujajā dzīves ritmā laika taupīšanas nolūkā diemžēl ļoti bieži sāpes tiek remdētas ar pretsāpju tabletēm vai smērēm, bet tās problēmu nerisina. Tās tikai novērš simptomus, kamēr skrimslis turpina nodilt, un tad jau pie ārsta vēršas ar pamatīgi ielaistu slimību, kam nepieciešami atbilstoši, daudz nopietnāki risinājumi, piemēram, locītavu endoprotēzes,” piebilst ārsts.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PL
Praktiskais Latvietis
Veselam
Pētnieki atklāj, kāpēc smarža izraisa atmiņas
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Apčī! Atkal šī alerģija…Lietot medikamentus vai dabas līdzekļus? Tereško un citu speciālistu padomi
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
Tas apdraudēs dzīvības! Ārsti pauž bažas par Veselības ministrijas plāniem
2 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Kazinovski uzslavēja un piemānīja. “Saskaņa” ņem palīgā Staļinu. “LA” nedēļas apskats.
1 stunda
ML
Māra Libeka
Latvijā
Tūkstoši Kremļa ruporiem un konkursa noteikumu apiešana – mediji cīnās par valsts naudu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Saule lutinās. Cik silts būs pirmdien?
33 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Turēja kurtuvē un vainoja cilvēka pazušanā. Kā beigsies lieta par divu policistu cietsirdību?
22 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
FOTO. Šausmas, ko atklāj fotogrāfi. Kādas izskatās protestu un grautiņu plosītās ASV pilsētas 2
11 stundas