Veselam
Ārstēšana

Lūdz palīdzību zāļu iegādei. Jau 17 gadus Linda cīnās ar negadījuma sekām0

No Lindas Silas “Facebook” profila

Pirms 17 gadiem Linda, būdama tikai 16 gadus veca, cieta satiksmes negadījumā, kura sekas viņa izjūt vēl šodien. Pēc nelaimes Linda 19 dienas pavadīja reanimācijā, pēc tam 3 mēnešus gulēja, nespējot pakustēties, jo labā iegurņa kauli bija sadragāti drumslās, vēsta “ziedot.lv”, aicinot palīdzēt Lindai.

Linda ir pārcietusi jau 25 operācijas, mācījusies no jauna staigāt, panākusi, ka viņa ir pirmā, kurai Baltijā veikta muguras smadzeņu stimulatora implantācija. Neskatoties uz sāpēm un grūtībām, Linda pabeidza mācības, pārsteidza visus, strādājot par pārdevēju, 2008. gadā ar sēdvolejbola komandu piedalījās paraolimpiskajās spēlēs Pekinā.

Šobrīd Lindai ir 33 gadi, un pēdējos gadus Linda dzīvo Rīgā. Lindai joprojām ir nejūtīga daļa labās kājas un gūža, kā arī mokošas sāpēs kājas lejas daļā. Ar ziedotāju atbalstu jau vairākkārt palīdzējām Lindai nodrošināt pretsāpju medikamentus.

Pirms vairākiem gadiem Lindai Vācijā tika veikta speciāla pumpja implantācija, kas automātiski nodrošina pretsāpju līdzekļa ievadīšanu un komplektā ar muguras smadzeņu stimulatoru ļauj dzīvot bez sāpēm. Diemžēl pērnā gada maijā Lindai muguras smadzeņu stimulatoru nācās izņemt, jo tas bija radījis vēdera priekšējās sienas iekaisumu, augustā tika veikta vēl viena operācija.

Lindas ikdiena turpinās, cīnoties ar stiprām sāpēm. Sāpju mazināšanai Lindai nozīmētas stipras pretsāpju un nomierinošas zāles lielās devās, kas mēnesī izmaksā līdz pat 550 eiro mēnesī, Lindai šādu līdzekļu nav. Tādēļ viņa lūdz līdzcilvēku palīdzību vēl vismaz pusgada garumā. Linda turpinās cīnīties par iespēju veikt valsts apmaksātu operāciju, lai implantētu muguras smadzeņu stimulatoru, kas komplektā ar speciālo pumpi būs risinājums sāpju novēršanai, taču līdz šim brīdim tas nav izdevies. Dzīve bez mokošajām sāpēm ir Lindas lielākais sapnis, raksta “ziedot.lv”.

Savā “Facebook” profilā Linda arī raksta, ka “varbūt, kāds ja var un ja vēlas varētu Lindai palīdzēt arī personīgi, materiāli vai finansiāli, piemēram, šobrīd Linda ir mainījies svars, bet diemžēl drēbes atļauties nevar”. Zāļu lietošanas dēļ Lindai ļoti ātri bojājās zobi, un tādēļ zaudējusi gandrīz visus zobus.

ziedot.lv

LA.lv