Veselam
Dzīvesveids

Maini sēdvietu un lieto rozmarīnu! Trīs idejas no iedvesmas grāmatas0


Citrona un rozmarīna marināde
Citrona un rozmarīna marināde
Foto – Shutterstock

“Latvijas Mediji” izdevuši jaunu grāmatu “Iedvesmai. 100 soļi līdz sevis iepazīšanai”, kurā mazi, bet mīļi un noderīgi padomi palīdz veidot saikni ar sevi un ikdienu padarīt priecīgāku. Lūk, trīs padomi no grāmatas.

Maini sēdvietu

Ir kāda ļoti vienkārša viltība, kā ik pa laikam parūpēties par citiem, jauniem skatpunktiem: izvēlieties kādu citu sēdvietu, nevis ierasto. Vai arī apmainieties vietām: ar dzīves partneri pie vakariņu galda, ar kolēģiem sapulcē, korī, sabiedrībā, kursos. Ja parasti sēžat priekšā, tad pārcelieties uz aizmuguri. Ja allaž sēžat aizmugurē, tad vienreiz izvēlieties pirmo rindu. Jums ir iemesli, kāpēc labprāt sēžat aizmugurē? Varbūt varat izanalizēt šos iemeslus. Un paverieties apkārt tur, kur sēžat. Uztveriet to, ko redzējuši citi. Jauni skati un jaunas atziņas vienmēr nāk par labu.

Eikalipts – ne tikai pret saaukstēšanos

Eikalipta aromāts ne tikai atbrīvo elpceļus saaukstēšanās gadījumā, bet arī sekmē koncentrēšanās spēju. Tas ir ideāls, lai palīdzētu veikt apzinātības vingrinājumus. Pāris pilienu aroma lampā, un jūs varat dziļi ieelpot un izelpot un pilnībā nodoties savai nodarbei.

Izsmidzināms ķermeņa atsvaidzinātājs ar rozmarīnu

Izmantot kosmētikā svaigus zaļumus ir vienkārši brīnišķīgi. Tas sagādā dubultu prieku, ja tie nāk no personīgā dārza, balkona vai palodzes. Varbūt pats esat izaudzējis no sēklām zaļumus? Šim smaržīgajam ķermeņa atsvaidzinātājam tiek izmantots rozmarīns, kas stimulē ādas asinsriti un aktivizē ķermeņa iekšējos spēkus.

Sastāvdaļas:

  • 30 g kaltēta rozmarīna
  • 40 ml kosmētiskā bāzes ūdens
  • 400 ml ūdens
  • kosmētikas pudele ar izsmidzinātāju

Pagatavošana.

Ūdeni uzvāra. Ar to pārlej bļodiņā ieliktu rozmarīnu un pārsegtu atdzesē. Novilkumu caur sietu nokāš otrā bļodiņā. Pievieno kosmētisko bāzes ūdeni. Pilda pudelē ar izsmidzinātāju.

Lietošana un derīguma termiņš.

Ķermeņa atsvaidzinātāju nelielā attālumā uzsmidzināt uz ķermeņa. Labi noslēgtā traukā un uzglabājot vēsā vietā, derīguma termiņš ir apmēram divi mēneši.

Ieteikums.

Vēlaties kādas pārmaiņas? Tad ķermeņa atsvaidzinātāju pieskaņojiet garastāvoklim: ar kumelītēm tas iedarbojas nomierinoši, ar salviju — nostiprinoši un savelkoši, ar pienenēm — antibakteriāli un iekaisumu aizkavējoši.

LA.lv