Veselam
Bērni

Man neviens to neteica, bet tā ir… tu ļoti daudz ko zaudēsi, kļūstot par mammu 0

Foto – Matīss Markovskis

10.oktobrī, kas ir garīgās veselības diena, Biedrība Debesmanna aicināja uz kampaņu “Tutepatās” t/c Spice, ar mērķi atbalstīt Latvijas sievietes, vīriešus un to ģimenes, kas saskārušies ar pēcdzemdību depresiju aicinot visus – apstāties, ieskatīties, saredzēt, atbalstīt!

Visā pasaulē no pēcdzemdību depresijas cieš 15% jaunās mammas un 10% jaunie tēvi, tieši tāpēc Biedrības Debesmanna ar savu kampaņu “Tutepatās” vēlējās aktualizēt šo svarīgo jautājumu, kas skar daudzas jaunās ģimenes.

Iveta Parravani par kampaņas “Tutepatās” ideju: “..Visbiežāk, ja ģimenē ienāk mazulis, tad tiek sagaidīts, ka iestāsies mūžīgā laime, nebeidzams prieks un bezgalīga mīlestība. Bet patiesībā ne vienmēr tas tā notiek. Par vecākiem nepiedzimst, par tiem kļūst un šajā procesā ir gan prieki, gan asaras. Vecāku ikdiena ir pilna ne tikai ar prieku un laimi, bet arī ar izaicinājumiem un grūtībām, nereti grūtums ieilgst un kāds no vecākiem saskaras ar emocionāliem traucējumiem. Apkārtējie bieži ieņem pozu – ja jau reiz izvēlējāties kļūt par vecākiem, tad nesūkstāties un tiekat galā ar visu paši. Reizēm viss, ko jaunajai māmiņai un tētim vajag ir vienkārši atbalsts no tuvākajiem. Ne nosodījumi, ne gudras pamācības, bet vienkārša līdzās būšana. Būsim viens otram blakus. Ieklausīsimies un atbalstīsim viens otru!..”

Diāna Zande, psiholoģe: “..Mums nav jāsagatavojas tam, kas šis brīdis, kad ģimenē ienāk bērns, būs priecīgs. Mums jābūt gataviem realitātei, ka mammas loma ietver gan, gan, tas ir – gan prieks, gan sāpes. Tu ļoti daudz ko zaudēsi kļūstot par mammu. Un bieži vien mammas saka, ka man neviens neteica ka tā būs. Teica, bet sabiedrība saka, ka topošiem vecākiem ir jādomā tikai gaišas domas, tā it kā pārējā dzīve viņus neskartu. Es gribu teikt – topošie vecāki ir dzīvi cilvēki un domas ir tikai domas. Tu drīksti domāt visdažādākās domas, bet ja kādas no tām tev rada raizes, tu kļūsti nomākts to dēļ un tas sāk ietekmēt tavu dzīvi – tas nozīmē, ka tev jāmeklē atbalsts un palīdzība pie sertificētiem psihologiem!..”

Galerijas nosaukums

Vakar Latvijas Radio 1 raidījumā “Ģimenes studija” tiešajā ēterā un live tiešraidē raidījuma vadītājās Agnese Drunka un Mairita Znotiņa diskutēja ar cilvēkiem, kuri piedzīvojuši pēcdzemdību depresiju un kas bija gatavi par šo smago tematu, kā depresija, runāt skaļi. Diskusijā piedalījās: rakstniece Dace Rukšāne, radio balss Valdis Melderis, psiholoģe Diāna Zande un aktrise Madara Melne Tomsone.

Kampaņu atbalstīja un uz “Tutepatās” skatuves kāpa grupa Astronout, kā mirkļu ķērāji darbojās fotobūdiņa smilebox.lv un Matīss Markovskis. Jogitas Pūpolas pasākumi bērniem zīmēja sejiņas un veda atrakcijās ar lielajiem multeņu tēliem. Barona tējas un kafijas cienāja apmeklētajus ar gardām tējām. Kāds bērns kļuva pa gramiņu laimīgāks, laimējot Lego-go ričuku.

LA.lv
DE
DELFI
Veselam
Dīvaini un amizanti pieredzes stāsti par piedzīvojumiem guļamistabā
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Piešķirts apbalvojums “Gada Farmaceits 2018”
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Vai vajadzētu aizmirst dzīves lielo mīlestību?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
3 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
2 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
1 stunda
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
3 stundas