Veselam
Bērni

“McDonald’s” ziedo 40 000 tūkstošus eiro bērnu veselības aprūpei Latvijā0

Foto – Shutterstock

Restorānu ķēde “McDonald’s” noslēgusi līdz šim savu veiksmīgāko ikgadējo “McHappy Day” labdarības kampaņu, palīdzot iegūt 40 000 eiro bērnu bezmaksas veselības aprūpes nodrošināšanai visā Latvijā. Pateicoties aktīvam restorānu viesu un sabiedrības atbalstam, ir izdevies pārsniegt sākotnējo, gana ambiciozo mērķi un savākt pietiekami daudz līdzekļu, lai spētu nodrošināt 1600 bezmaksas konsultācijas, sākotnēji plānoto 700 vietā, sniedzot atbalstu vēl vairāk bērniem, kuriem nepieciešama speciālistu medicīniskā palīdzība.

Labdarības kampaņas “McHappy Day” mērķis bija sniegt atbalstu “Mobilajam bērnu veselības centram” – 12 metrus garam transportlīdzeklim, kas pielāgots diagnostisko un profilaktisko medicīnas pakalpojumu sniegšanai, lai nodrošinātu iespēju “Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas” ārstiem doties uz valsts tālākajiem reģioniem. Ņemot vērā medicīnas speciālistu trūkumu, sarežģīto ekonomisko situāciju un vecāku laika trūkumu lauku reģionos, daudzām ģimenēm “Mobilais bērnu veselības centrs” ir vienīgā iespēja saņemt speciālistu medicīniskās konsultācijas.

 

Novembrī “McDonald’s” restorāni Latvijā aicināja visus apmeklētājus iegādāties īpašas aproces, kas bija pieejamas trīs krāsās ar uzrakstu “Par smaidīgiem bērniem”. Vairākas Latvijas slavenības pauda atbalstu kampaņai, ievietojot savos sociālajos tīklos bildes ar šīm aprocēm. Visi ieņēmumi no pārdošanas ir ziedoti “Mobilā bērnu veselības centra” darbībai.

Savlaicīgi sniegta ārsta palīdzība un atbilstoša ārstēšana jau ir ļāvusi vairākiem tūkstošiem Latvijas bērnu izveseļoties un izvairīties no nopietnām veselības problēmām. Pieprasītākie pakalpojumi reģionos ir oftalmologs, neirologs un alergologs. “Mobilais bērnu veselības centrs” darbība un medicīnas profesionāļu darba atalgojums, tiek segti tikai no ziedojumiem.

2017. gadā “McHappy Day” labdarības kampaņa Latvijā tika rīkota jau devīto gadu pēc kārtas, un tās pastāvēšanas laikā “McDonald’s” ar sabiedrības atbalstu ir saziedojis vairāk nekā 180 000 EUR bērnu veselības aprūpes nodrošināšanai Latvijas reģionos.

LA.lv