Veselam
Ārstēšana

Mediķu arodbiedrība partijām: Kā palielināsiet veselības finansējumu līdz 4% no IKP0

Foto – Shutterstock

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) aicina partijas pierādīt savu gatavību palielināt veselības nozares finansējumu tā, lai tas 2020.gadā sasniegtu vismaz 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), aģentūrai LETA sacīja arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris.

LVSADA ir nosūtījusi vēstuli politiskajām partijām un partiju apvienībām, kas kandidē 13.Saeimas vēlēšanās, ar jautājumu, vai tās gatavas rīkoties tā, lai finansējums veselības aprūpei 2020.gadā būtu vismaz 4% no IKP.

“Pierādiet, ka cilvēktiesības uz augsta līmeņa veselības aprūpi ir jūsu prioritāte! Vai jūs rīkosieties tā, lai 2020.gadā veselības aprūpes valsts finansējums būtu vismaz 4% no IKP? LVSADA patur tiesības aicināt vēlētājus vērtēt jūsu gatavību aizstāvēt cilvēktiesības atkarībā no tā, kā jūs atbildēsiet uz mūsu jautājumu,” teikts vēstulē.

Keris skaidroja, ka šī sasaukuma politiķi apņemšanos palielināt veselības aprūpes finansējumu līdz vismaz 4% no IKP nostiprinājuši Veselības aprūpes finansēšanas likumā, bet tagad nepieciešams saprast, vai šo solījumu plāno pildīt arī kandidējošās partijas.

Pēc LVSADA vadītāja paustā, atbilstoša finansējuma nodrošināšana veselības nozarei ir pamatjautājums, un pozitīvas atbildes gadījumā ar partijām varēs runāt par detalizētākām nozares vajadzībām.

Pagājušās nedēļas beigās vēl neviena partija atbildi uz LVSADA uzdoto jautājumu nebija sniegusi.

Kā ziņots, Saeimas vēlēšanām līdz ar pieteikšanās termiņa beigām ir iesniegti 16 partiju un partiju apvienību kandidātu saraksti un kopumā uz deputātu vietām kandidē 1470 pretendenti.

Tādējādi tas ir par trīs partiju sarakstiem vairāk nekā 2014.gada Saeimas vēlēšanās. Pavisam 13.Saeimas vēlēšanām iesniegtajos kandidātus sarakstos kopā pieteikti 1470 deputātu kandidāti, un uz vienu no 100 Saeimas deputātu vietām pretendē 15 deputātu kandidātu. Salīdzinot ar iepriekšējām, 12.Saeimas vēlēšanām, sarakstos pieteikto kandidātu skaits palielinājies – 2014.gadā Saeimas vēlēšanās piedalījās 1156 deputātu kandidāti.

Startam vēlēšanās pieteikušies tādi politiskie spēki kā Jaunā konservatīvā partija, “Rīcības partija”, Latvijas Reģionu Apvienība, “Attīstībai/Par!”, “Jaunā Vienotība”, Zaļo un Zemnieku savienība, “No sirds Latvijai”, “Progresīvie”, “Saskaņa”, Latvijas Krievu savienība, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, “KPV LV”, “Latviešu nacionālisti”, “LSDSP/KDS/GKL”, “Latvijas centriskā partija” un “Par Alternatīvu”.

LA.lv