Veselam
Ārstēšana

“Nodaļas dvēsele” un citi mīļi vārdi atzinībā RAKUS māsām. Šodien Starptautiskā māsu diena 0

Publicitātes foto

Sagaidot Starptautisko māsu dienu, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā piecām māsām pirmo reizi slimnīcas vēsturē pasniegta atzinības balva „Dzīvības zvaigzne”, ziņoja preses sekretāre Aija Lietiņa.

Austrumu slimnīcā notika Starptautiskajai māsu dienai veltīts pasākums, kura mērķis ir visām slimnīcas māsām pateikties par nozīmīgo darbu, ko viņas dienu no dienas veic, aprūpējot un, cik nu spēdamas, arī uzmundrinot dažādu veselības problēmu skartos pacientus. Šogad tā gaitā pirmo reizi slimnīcas vēsturē tika piešķirta atzinības balva „Dzīvības zvaigzne”. To saņēma viena māsa no katra Austrumu slimnīcas stacionāra, kuru kolēģi ar balsojuma starpniecību bija atzinuši par labāko.

No Austrumu slimnīcas stacionāra „Gaiļezers” atzinības balvu saņēma Intensīvās terapijas klīnikas virsmāsa Jeļena Ozola, kuru kolēģi raksturo kā cilvēku, pie kura jebkurā brīdī var vērsties pēc palīdzības, ne mirkli nešauboties, ka tā tiks sniegta. Kolēģi uzteic arī Jeļenas zināšanu bagāžu, disciplinētību un spēju jebkurā situācijā saglabāt mieru, neraugoties uz darbu tik smagā nodaļā.

Stacionārā „Biķernieki” kolektīvs balvas saņemšanai bija izvirzījis Gerontoloģijas centra virsmāsu Irinu Čerdancevu, tādējādi sakot lielu paldies par viņas ieguldīto milzīgo darbu un sirds siltumu.

No stacionāra „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” balvu saņēma Rīgas ambulatorās nodaļas virsmāsa Evita Biraua. Kolēģi novērtējuši, ka viņa ne tikai aprūpē pacientus un godam paveic savus darba pienākumus, bet arī cītīgi izglīto pacientus un citus sabiedrības locekļus par tuberkulozi.

Stacionārā „Latvijas Infektoloģijas centrs” balva „Dzīvības zvaigzne” aizceļoja pie Drudžu diferenciālās diagnostikas nodaļas māsas Aīdas Mendes, kura kā tikko pēc Rīgas 4. medicīnas skolas beigšanas ienākusi stacionāra kolektīvā, tā tur palikusi līdz pat šim brīdim, neraugoties uz dažādajām pārmaiņām, ko laika gaitā piedzīvojis „Latvijas Infektoloģijas centrs”. Kolēģi Aīdu raksturo kā gaišu un sirsnīgu cilvēku, kas visu šo gadu garumā gan kolēģiem, gan pacientiem dāvājis prieku, mieru un mīlestību, ko nes sevī.

No stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” tika apbalvota Abdominālās un mīksto audu ķirurģijas nodaļas virsmāsa Austra Kostigova, kura māsas profesijai veltījusi jau teju 50 savas dzīves gadus, no kuriem lielāko daļu – tieši onkoloģisko pacientu aprūpei. Kolēģi Austru dēvē par nodaļas dvēseli, kura neskopojas ar labiem vārdiem, un apbrīno viņas augsto atbildības sajūtu. Nav bijis nevienas tādas dienas, kad Austra būtu kavējusi darbu kādu personisku iemeslu dēļ. Atļāvusies izmantot vien ikgadējo atvaļinājumu.

„Aizsākot šo tradīciju, vēlamies māsām atgādināt, cik svarīgas viņas ir un cik nozīmīga ir māsas profesija. Ikdienas rutīnā, kad darbs dzen darbu, māsas pašas reizēm sava darba nozīmīgumu pietiekami nenovērtē. Zvaigzne dod gaismu, kas ļauj redzēt ceļu tumsā, tieši tāpat māsa pacientam palīdz izkļūt no veselības nebūšanām. Gluži kā zvaigzne dod gaismu, māsa liek lietā visas savas zināšanas un prasmes, lai palīdzētu pacientam veiksmīgi atveseļoties,” stāsta Austrumu slimnīcas aprūpes direktore Inese Budzila. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā strādā 1248 māsas.

Starptautiskajai māsu dienai veltītais pasākums tiek rīkots sadarbībā ar slimnīcas Atbalsta fondu.

 

LA.lv