Veselam
Ārstēšana

Motociklu sezona diemžēl sākusies arī Austrumu slimnīcā 0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-Shutterstock

Laikam kļūstot aizvien siltākam, ielās sāk parādīties aizvien vairāk motociklu. Diemžēl jau pagājušajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā nonāca pirmais motocikla vadītājs, kurš guvis smagas traumas ceļu satiksmes negadījumā. Slimnīcas Politraumu vienībai nācās krietni pacīnīties par gados jaunā motociklista dzīvību, un viņa stāvoklis joprojām ir smags.

27 gadus vecais vīrietis, braucot ar motociklu, bija nokritis uz kreisā sāna. Par laimi, vīrietim galvā bija ķivere, kas kritiena brīdī pasargāja galvu, taču vīrietis lauza ribas un to asie gali pārplēsa liesu un savainoja plaušas. Lai glābtu jaunā vīrieša dzīvību, tika iesaistīta liela Austrumu slimnīcas speciālistu komanda un veiktas vairākas sarežģītas ķirurģiskas manipulācijas. Vīrietis joprojām ir smagā stāvoklī.

Austrumu slimnīcas ārsti mudina motociklistus domāt par savu drošību, izvēloties piemērotu braukšanas ātrumu un parūpējoties par pienācīgu ekipējumu. „Ļoti iespējams, šim vīrietim ķivere izglāba dzīvību,” saka Austrumu slimnīcas Politraumu vienības vadītājs, ķirurgs Alvis Melderis. „Diemžēl ne viens vien brauc ar motociklu bez ķiveres, šortos un „jēzenēs”, un tad kritiena sekas ir ļoti bēdīgas.”

Pavisam pagājušajā nedēļā no 13. līdz 19. martam Austrumu slimnīcas stacionāra „Gaiļezers” Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā ar dažādām veselības problēmām nonākuši 1262 pacienti, tai skaitā 11 pacienti, kuri pārvesti uz Austrumu slimnīcu no citām ārstniecības iestādēm, lai varētu saņemt augsti specializētu medicīnisko palīdzību.

831 pacienti atvesti ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta transportu, bet pārējie 431 pacienti slimnīcā nokļuvuši paši. 47 procenti pacientu hospitalizēti un 53 procenti – pēc palīdzības sniegšanas palaisti mājās.

Austrumu slimnīcas stacionārā „Gaiļezers” pagājušajā nedēļā veiktas 145 plānveida un 104 akūtas operācijas. Savukārt stacionārā „Latvijas Onkoloģijas centrs” pagājušajā nedēļā veiktas 130 plānveida operācijas.

Izmantojot „zaļo koridoru”, aizvadītajā nedēļā Latvijas Onkoloģijas centrā speciālista konsultāciju steidzamības kārtā saņēmuši 63 pacienti ar aizdomām par vēzi, no kuriem onkoloģiskā diagnoze apstiprināta 50 pacientiem.

Austrumu slimnīcā pagājušajā nedēļā veikti 5646 izmeklējumi. Vispieprasītākie no tiem bijuši rentgenogrāfija (veikti 2119 izmeklējumi), ultrasonogrāfija (1736) un datortomogrāfija (1250). Tāpat veiktas 208 magnētiskās rezonanses, 233 mamogrāfijas (tai skaitā 97 skrīninga mamogrāfijas), 63 rentgenoskopijas un 37 invazīvās radioloģijas procedūras.

Informāciju sagatavoja: Aija Lietiņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre

LA.lv