Veselam
Dzīvesveids

Nāc līdzās! korī dzied jaunieši ar īpašām vajadzībām. Korim 5 gadu jubileja un koncerts!0

Publicitātes foto

 

5 gadi parastam korim nebūtu kas sevišķs, jo vairāk, ja tas darbojas kādas pašvaldības kultūras iestādes paspārnē. Bet Nāc līdzās! tas ir ļoti īpašs notikums, jo kora sastāvs ir citādāks – korī dzied jaunieši ar īpašam vajadzībām. Dziedošajā kolektīvā apvienojušies gan jaunieši ar kustību traucējumiem, gan neredzīgi un vājredzīgi jaunieši, gan arī jaunieši ar intelekta traucējumiem, gan autisma sindromu. Tādēļ darbs ar šādu kori prasa lielu pacietību, prasa nedaudz citādu pieeju un lielu toleranci gan no diriģenta, gan vokālā pedagoga, gan kora vadītājas.

Kora pirmā diriģente bija Aira Birziņa, kura šodien vairs ar kori nestrādā, bet ir mūsu “krustmāte” un tiekamies ar viņu Ogres novada kopmēģinājumos. Jau no kora pirmās uzstāšanās reizes ar kori kopā ir šodienas kora diriģents Rūdolfs Bērtiņš, kura vadībā esam auguši un apliecinājuši savas spējas, lai piedalītos lielajos simtgades Dziesmu svētkos. Jau vairākus gadus dziedātāju vokālās prasmes stiprina Valda Dzene, bet visu kopš dibināšanas kopā tur kora idejas autore un kora menedžere Sarma Freiberga. Šodien saviem bērniem blakus stāv arī vairāki vecāki – korī saukti par dziedošajiem asistentiem.

Kora darbība iespējama tikai pateicoties ziedotāju atbalstam. No ziedojumiem tiek apmaksāts pilnīgi viss – gan telpu īre mēģinājumiem, gan pedagogu atalgojums, gan transporta vajadzības koncertiem, gan tērpu šūšana, gan citas lietas, kas darba procesā nepieciešamas.

Sarma Freiberga saka: “Esam rakstījuši gan lūgumu atbalstam Rīgas domei, gan iesnieguši projektus SIF un citur, taču neesam atraduši “dzirdīgas ausis”. Bet tāpēc mēs plinti krūmos nemetām, par spīti neatbalstam mēs pierādījām, ka Nāc līdzās! koris izķepurosies! Un esam to izdarījuši un esam lepni!”

5 gadu jubilejas koncertā skanēs latviešu komponistu dziesmas, kuras koristi izvēlējās kā savas mīļākās dziesmas. Dosim vārdu arī solistiem – Līvai Palejai, Maijai Fogelei un Evitai Zālītei, kas uzstāsies gan ar dziesmām, gan instrumentāliem solo priekšnesumiem. Kādu no skaistajām dziesmām nodiriģes arī Aira Birziņa.

 

LA.lv