Veselam
Ārstēšana

Asiņu attīrīšanas metode hidžama – arī Latvijā. Palīdz, ja veģetatīvā distonija, artroze u.c. kaites0

Foto – Shutterstock

“Dzirdēts par dziedniecības metodi hidžamu. Vai tiesa, ka tā līdzīga hirudoterapijai – slikto asiņu nolaišanai? Vai šāda procedūra ir droša?” IVITA BALDONĒ

Hidžama ir sena, nepelnīti aizmirsta dziedniecības un organisma attīrīšanas metode, ko musulmaņu pasaule pazina jau pirms mūsu ēras. Ar šo vienkāršo un efektīvo paņēmienu, tāpat kā ar ārstnieciskajām dēlēm, organisms tiek atbrīvots no netīrām asinīm, kas ir iemesls ne vienai vien slimībai, skaidro sertificēta speciāliste hirudoterapijā Elena Janeka, kura apguvusi arī hidžamu.

 

Tradīcijas atšķiras

Asinis piedalās skābekļa, barības vielu un hormonu transportēšanā uz šūnām, termoregulācijā, kā arī ūdens un sāļu līdzsvarošanā. Diemžēl asinis mēdz sastāvēties, veidot sabiezējumus. Pastāv uzskats, ka tikai daļa asiņu cirkulē, pārējās it kā nogaida rezervē, ir gatavas ekstremālai situācijai – intensīvai fiziskai slodzei, hipoksijai, pēkšņai asiņošanai u.c.

Ilgāku laiku neizkustinātas asinis zaudē kvalitāti, jo ir uzsūkušas sārņus, toksīnus, kas rodas stresa, piesārņotas vides, nepareizas ēšanas dēļ.

Gan seno laiku dziednieki, gan alternatīvās medicīnas praktizētāji mūsdienās ir pārliecināti, ka ar slikto asiņu nolaišanu iespējams ne vien uzlabot savārguša ķermeņa funkcionēšanu, bet arī atbrīvoties no dažādām kaitēm.

Vēstures liecības vēsta, ka medicīniskās dēles vai hidžamu asiņu nolaišanai izmantojuši senās pasaules zinātnieki, arī Hipokrats. Hidžamas tradīcijas dažādās valstīs atšķiras. Musulmaņi pieļauj hidžamu arī bērniem un grūtniecēm, turpretī tibetiešu mūki, kuri praktizē šo procedūru, to neiesaka novājinātiem cilvēkiem, sievietēm pirms un pēc dzemdībām, slimniekiem, kam ir audzēji vēdera dobumā, bērniem līdz 16 gadu vecumam un sirmgalvjiem. Speciālisti ir vienisprātis, ka hidžamu ieteicams veikt ne biežāk kā divreiz gadā – rudenī un pavasarī. Neauglības ārstēšanai vajagot vismaz trīs seansus ik pēc mēneša. Procedūru nedrīkst veikt menstruāciju laikā.

Hidžama nedaudz atgādina kopš vecmāmiņu laikiem zināmo masāžu ar bankām, kas iedarbojas uz ādas receptoriem, vakuumā tos kairinot. Šī procedūra uzlabo perifēro asinsriti un limfas cirkulāciju, veicina vielmaiņu, uzlabo muskuļu tonusu, izvada sāļus un urīnvielu caur ādu.

Mitrais un sausais variants

Sausā hidžama ir ādas masāža, kad uz noteiktiem ķermeņa punktiem uzliek bankas. Vakuums izraisa vieglu ādas virsslāņa kairinājumu, uztūkumu.

Mitrā hidžama ir kapilāro asiņu nolaišana. Procedūra sākas tāpat kā sausajā variantā. Pēc piecām minūtēm bankas noņem, kairinātajā ādā ar sterilu injekciju adatu veic aptuveni piecpadsmit dūrienu un liek bankas atpakaļ. Pēc procedūras ādu dezinficē un ieziež ar melno ķimeņu eļļu, lai sīkās brūcītes ātrāk sadzīst.

Izsūktās asinis, kas dažu minūšu laikā sakrājas vakuuma trauciņā, ir tumšas un biezas. Šis process organismā provocē stresa situāciju, ieslēdz rezerves atjaunojošu mehānismu, liek izstrādāt jaunas, tīras asinis, kas stimulē ķermeņa pašatjaunošanos, dod spēku cīnīties ar dažādām kaitēm.

Ja cilvēka pašsajūta pēc hidžamas nemainās, punkti acīmredzot nav izvēlēti pareizi un seansu var nākties atkārtot. Cits cilvēks pēc asiņu nolaišanas var zaudēt samaņu, jo organisma imūnsistēma pārkārtojas.

Hidžamu un hirudoterapiju praktizējoši mediķi uzskata, ka ar šīm alternatīvās medicīnas metodēm iespējams ievērojami uzlabot cilvēka pašsajūtu, veicināt vielmaiņu, novērst liekā svara problēmu un pat cīnīties ar hroniskām kaitēm. Laboratoriski asiņu izmeklējumi liecinot, ka hidžama novērš eritrocītu sabiezējumus un daudzos gadījumos spēj atbrīvot no ķīmisko preparātu izmantošanas un pat ķirurģiskas iejaukšanās. Tomēr pirms kaut kā tik neierasta izmantošanas der konsultēties ar ģimenes ārstu vai zinošu šīs nozares speciālistu.

 

SVARĪGI

Hidžama kategoriski aizliegta, ja ir mazasinība, arteriālā hipertensija, astēnisks stāvoklis pēc smagām slimībām, cerebrālā ateroskleroze, anēmija, asinsrites traucējumi.

 

UZZIŅA

Asiņu nolaišana palīdzot dziedināt:

>> miozītus (skeleta muskuļu iekaisumus);

>> depresiju, hroniska noguruma sindromu;

>> ausu, kakla, deguna slimības;

>> ginekoloģiskas saslimšanas;

>> prostatītu, enurēzi, impotenci un citas vīriešu dzimumorgānu slimības;

>> sasitumus, sastiepumus, skoliozi, artrozi;

>> mugurkaula osteohondrozi plecu un krustu rajonā;

>> veģetatīvo distoniju;

>> vēdera aizcietējumu;

>> žults un aknu slimības;

>> nieru bojājumus;

>> elpceļu slimības, bronhiālo astmu un bronhītu;

>> psihosomatiskus emocionālos stāvokļus.

LA.lv