Veselam
Psiholoģija

Neskūpsties pirmajā tikšanās reizē? Novecojuši randiņu noteikumi0

Foto: PN/ SCANPIX/ LETA

Mēs esam pieradināti pie domas, ka randiņos jāievēro īpaši noteikumi. Ja tos ņesim vērā, varēsim ieinteresēt vīrieti un likt viņam domāt, ka beidzot viņš saticis savu vienīgo un īsto. Bet vai tiešām nepieciešams mākslīgi modināt interesi vīrietī, jāseko noteikumiem un nav jādara tas, ko patiešām gribas?

Vai atceries, kā vecākajās klasēs sāki satikties ar zēnu, un labākā draudzene nolasīja garu noteikumu sarakstu, kuri jāievēro? “Nezvani pirmā,” “neskūpsties pirmajā randiņā,” “neesi pārāk uzbāzīga”. Iemīļotās romantiskās komēdijas tikai apstiprināja šos “noteikumus” un mācīja būt neuzbāzīgai, neapnikt viņam un nejukt prātā viņa dēļ. Vislabākais, ko var darīt, ir gaidīt skaisto princi, kurš visu izdarīs pats. Taču randiņi ir vajadzīgi, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Tāpēc aizmirsti šos noteikumus. Mēģini saprast ko vēlies un kas tev nepieciešams. Septiņi noteikumi, par kuriem sen laiks aizmirst.

1. Neskūpstīties pirmajā randiņā. Parasti pirmajā randiņā mēs cenšamies novērtēt cilvēku un mēģinām saprast, vai viņš ir otrā randiņa cienīgs. Tomēr pat šajā situācijā fiziskajam kontaktam ir nozīme. Katram ir savs komforta līmenis.

Citi skūpstās vēl pirms īstu attiecību uzsākšanas, citi gaida veselu mēnesi, lai noskūpstītu partneri uz vaiga.

Noteikumiem nevajadzētu noteikt komforta līmeni fiziskajā ziņā. Tikai un vienīgi pašai jāizlemj – skūpstīties pirmajā randiņā vai nē. Lai ko tu izvēlētos, tas nepadarīs tevi ne labāku, ne sliktāku

2. Gaidīt, ka par visu samaksās vīrietis. Sākotnēji tēriņu apmaksa tika saistīta ar varu. Vīrieši maksāja, jo sievietes nestrādāja un viņām nebija ienākumu. Tagad mēs esam strādājošas, enerģiskas, spēka pilnas sievietes, kuras ir līdzvērtīga partnera cienīgas. Tad kāpēc mēs gaidām, ka vīrietis maksās par mums? Maksā uz pusēm par vakariņām un arī par taksometru, lai nokļūtu mājās.

3. Nepiekrist seksam ātrāk par trešo randiņu. Atmetīsim visus noteikumus, kas diktē, ko tu vari un ko nevari darīt ar savu ķermeni un kādi termiņi jāievēro. Ja uzliesmojusi kaisle, radi savus personīgos noteikumus. Lai ko tu ar nedarītu pirmajā, otrajā vai trešajā reizē, tas neietekmēs tavu turpmāko labas sievas lomu. Ja vīrietis tevi par to nosodīs, tad ar tādu vīrieti nevajag satikties.

4. Neiepazīstināt ar vecākiem pirms laika. Ja tu pagaidām nevēlies iepazīstināt savu potenciālo partneri ar draugiem un vecākiem – tas ir normāli. Bet ja jūs nejauši satiksieties ar māti tirdzniecības centrā, nav jākrīt panikā. Jebkurā gadījumā ir jābūt atklātai par savām vēlmēm un to, ko gaidi no attiecībām. Iepazīstināšanai ar vecākiem vai draugiem nevajadzētu samulsināt vai atbaidīt potenciālo partneri. Radi un draugi – tā taču ir liela un svarīga tavas dzīves sastāvdaļa.

5. Neticēt draudzībai starp vīrieti un sievieti. Ja mēs atbalstām dzimumu līdztiesību, tas nozīmē, ka mums vajadzētu skatīties uz pretējā dzimuma pārstāvi kopumā – kā uz cilvēku. Mēs varam priecāties kopā ar viņu, baudīt viņa sabiedrību, sarunāties un cienīt bez romantiski seksuālā zemteksta. Laimīgas attiecības bieži sākas ar draudzību.

Ja tev patīk pavadīt laiku ar vīrieti, bet starp jums nav dzirksts, nenoraksti viņu kā neizdevušos romānu.

Varbūt tu vienkārši esi atradusi labu draugu.

Saistītie raksti

6. Gaidīt, kad viņš spers pirmo soli. Ja tu spersi pirmo soli, tas būs milzīgs laika un enerģijas ietaupījums. Tev nevajadzēs sēdēt ar tālruni rokās un gaidīt zvanu. Ja tomēr esi satikusi vīrieti, kurš nav gatavs satikties ar spēcīgu neatkarīgu sievieti, kura precīzi zina, ko grib, nav vērts tērēt savu laiku viņam.

7. Tēlot nepieejamo. Mums liekas, ka partneris, kurš mazāk rūpējas par attiecībām, ir tajās spēcīgāks. Bet vai mīlestībā galvenais ir vara? Rūpēties par attiecībām – tas nav slikti, kā par to ierasts domāt. Tas ir normāli. Mums jārūpējas vienam par otru. Tad, kāda starpība, kas tu esi pārī: “spēcīgākais” vai kurš “vairāk rūpējas”? Esi patiesa savās jūtās un vēlmēs. Kad atradīsi cilvēku, kurš tev tiešām nav vienaldzīgs, netēlo nepieejamo.

 

Avots: psychologies

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PL
Praktiskais Latvietis
Veselam
Pētnieki atklāj, kāpēc smarža izraisa atmiņas
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Apčī! Atkal šī alerģija…Lietot medikamentus vai dabas līdzekļus? Tereško un citu speciālistu padomi
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
Tas apdraudēs dzīvības! Ārsti pauž bažas par Veselības ministrijas plāniem
2 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Kazinovski uzslavēja un piemānīja. “Saskaņa” ņem palīgā Staļinu. “LA” nedēļas apskats.
16 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
FOTO. Šausmas, ko atklāj fotogrāfi. Kādas izskatās protestu un grautiņu plosītās ASV pilsētas 1
10 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO. Rīgas satiksmes skandālos iesaistītais Brandavs turpmākos 10 gadus saņems 74 miljonus valsts pasūtījumu
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Pasažieru vilciena” bijušajai valdei vilcienu iepirkums var izmaksāt gandrīz 1,5 miljonus eiro no savas kabatas
10 stundas
MK
Mārtiņš Kalaus
Laukos
No “Latvijas valsts mežu” koksnes eksporta uz Skandināviju krējumu nosmeļ privāts uzņēmums
11 stundas