Veselam
Sekss

Nespēju mīlēties, jo šķiet, ka bērns skatās. Atbild seksologs Arturs Šulcs0

Foto – Fotolia

“Kopš mums piedzimis mazulis (8 mēneši), nespēju normāli nodoties seksam – liekas, ka mazais tūlīt pamodīsies vai skatīsies. Vai šīs bailes pāries? Ko darīt?”
Atbild seksologs un pārmaiņu treneris Arturs Šulcs.

Aprūpējot, barojot ar krūti mazuli un nesaņemot iespēju atpūsties kaut dažas stundas dienā, sieviete var emocionāli izdegt. Visu dienu pieskatot mazuli, esot iekštelpās, nespējot tikt galā ar daudzajiem mājas pienākumiem, seksualitāte nekādi netiek stimulēta. Tad nemaz negribas domāt par seksu. Turklāt sieviete brīdī, kad bērns iemieg, gribēs pagulēt pati. Šajā gadījumā ieteicams runāt ar bērna tēvu, meklēt abiem iespējas sakārtot ikdienu tā, lai mātei būtu laiks atslēgties no nemitīgas bērna aprūpēšanas un pievērsties sev. Var aiziet uz kino, koncertu, teātri, frizētavu vai vienkārši iziet pastaigā viena.

Kas attiecas uz bailēm, ka mazulis pamodīsies… nu un tad? Jūs taču speciāli bērnam to mīlas aktu nedemonstrēsiet, bet tumsā viņš pat neko nepamanīs.

Piemēram, jūs to darāt zem segas, bērns guļ savā gultiņā vai kur tālāk. Varbūt tas iztraucē mazuļa naktsmieru, bet nekas slikts jau nebūs noticis. Ko viņš ieraudzīs? To, ka vecāki gultā ir zem segas. Ja bērns ir pamodies, mīlas nodarbi var pārtraukt. Par to nav jāsatraucas, bet jāturpina saglabāt veselīgas seksuālās attiecības.

Lai bērns vismaz pirmajā nakts daļā nemostos, viņš ir pietiekami jānodarbina. Vakarpusē jāved izstaigāties. Pat guļot ratiņos, mazulis nogurst.

Vakarā ieteicams viņu nomazgāt siltā dušā vai vannā, jo tas sekmē atslābumu un dziļāku miegu.

Brīdi, kad viņš iemieg, var izmantot intīmai tuvībai un citām pāra nodarbēm. Jo mazāk vecāki satrauksies, ka bērns kaut ko var pamanīt, jo labāk! Ir normāli, ka mīlējoties kaut kur tuvumā ir arī vecāku atvases. Bailes rodas no pieredzes trūkuma. Gūstot pieredzi, vecāki parasti saprot, ka nekas traks tas nav.

LA.lv