Veselam
Dzīvesveids

Netīrs ūdens gan peldvietās jūrā, gan Daugavā0

Foto – LETA

Veselības inspekcija informē, ka pēc 3. un 4. jūlijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm ir noteikts aizliegums peldēties Tūjas peldvietā „Krimalnieki”, Liepupes pagastā, Salacgrīvas novadā, jo tur konstatēts  augsts mikrobioloģiskais piesārņojums.
Pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts.

Pēc pašvaldību pasūtījuma ūdens kvalitāte novērtēta arī vairākās neoficiālās peldvielās. Paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ noteikts ieteikums nepeldēties Daugavā pie a/s “Kvadrāts” un aizliegums peldēties Daugavā, peldvietā Daugavmalas ielas un 15. līnijas krustojumā Rīgā, Dārziņu apkaimē.
Ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām – maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem, kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Visa informācija par oficiālajām un neoficiālajām peldvietām, kurās tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte, pieejama Inspekcijas tīmekļa vietnes www.vi.gov.lv sadaļā Vides veselība – Peldūdens – Peldūdens monitorings, kā arī atsevišķu pašvaldību tīmekļa vietnēs.

Ūdens kvalitāti 56 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Inspekcija pārbaudīs visu peldsezonu – no 15. maija līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas 7. un 8. augustā.

LA.lv