Veselam
Psiholoģija

NOKLAUSIES: Radīta dziesma, kas palīdzēs grūtībās nonākušiem mūziķiem0

Foto – Arnolds Kārkls

Latvijā iecienīti izpildītāji apvienojušies, lai atbalstītu grūtībās nonākušos mūziķus, un kopīgiem spēkiem radījuši aizkustinošu un pārdomas rosinošu dziesmu par līdzcilvēku atbalstu – “Pirms”. Visi par dziesmas atskaņošanu iegūtie līdzekļi nonāks “Fonds Līdzskaņa”.

Dziesma “Pirms” tapa “Fonds Līdzskaņa” radošajā nometnē, sadarbojoties mūziķiem Valdim Atālam, Atim Zviedrim, Olgai Rajeckai, Aijai Andrejevai u.c., un ir pieejama lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs: Spotify, Deezer, Google Play un Youtube.

”Ir patīkami apzināties, ka mēs, mūziķi, varam izbrīvēt laiku, lai kopīgi strādātu cēlāka mērķa vārdā,” stāsta Atis Zviedris. “Dziesmā vēlējāmies saglabāt cildenas un spēcīgas emocijas, jo tādi ir mākslinieki, kuriem šo mūziku radām. Tā stāsta par iespējām, drosmi un vēlmi cīnīties.”

“Mēs satikāmies neiepazinušies,“ dziesmas radīšanas procesu, spēlējoties ar tās vārdiem, apraksta Olga Rajecka. Mūziķe uzsver, ka šāds projekts ir jāturpina, jo vēl tik daudz mūziķiem nepieciešama palīdzība un kopā mēs varam palīdzēt. Viņu papildina Valdis Attāls: “Dziesma vieno. Nekas ātrāk nesadraudzējas kā balsis. Dziesmai ir milzīgs spēks, kas jau apstiprinājies Dziesmu svētkos, Dziesmotajā revolūcijā un citur… Mums jāpalīdz otram dzīvot. Ir vajadzīga ne tikai pasniegta roka, bet arī pasniegta dvēsele – vispatiesākā mīlestības sēja.”

Šī ir pirmā “Fonds Līdzskaņa” izdotā dziesma, bet drīzumā plašākai auditorija tiks nodots otrs nometnē tapušais skaņdarbs. Tikmēr norit aktīva darbība pie nākamās nometnes, kas notiks 2018. gada augustā, organizēšanas. Ikviens mūziķis, kuru uzrunā fonda mērķis, ir aicināts pieteikties. Tāpat aicinām pieteikties arī jebkuru citu interesentu, kas vēlas praktiski vai finansiāli atbalstīt nometni, rakstot uz [email protected] vai piesakoties www.lidzskana.lv/brivpratigie.

 

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Kā izaudzināt ģēniju, nevis kaprīzu “niķu podu”. Psihologu ieteikumi
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Saulesbrilles vasarā: “must have” kā pieaugušajiem, tā bērniem
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
“Vaivaros” notiks sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/AFP
Pasaulē
Tramps asiem vārdiem izsakās par britu tankkuģa sagrābšanu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētdien termometra stabiņš pakāpsies līdz +29 grādiem
1 stunda
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
Noraujot viltus maskas. Jāņa Bruģa proza
21 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Krievijas hokeja zvaigzne Panarins skarbi par Krievijas politiku un Putinu: Vladimir Vladimirovič, pārdod savas slidas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Valsts policija meklē bezvēsts prombūtnē esošo Elizabeti Mileiko
27 minūtes