Veselam
Uzturs

“Nometu 30 kg liekā svara un… iekritu dziļā emocionālā bedrē”0

Foto – Shutterstock

[yesnopoll background=”#ff9c51″]Lasītāja Evita jautā uztura speciālistei Linda Federai: “Rakstīju Jūsu portālam tieši pirms gada. Toreiz kļuvu par iedvesmas stāsta varoni citiem. Kā atbrīvojos no 30 kg liekā svara, bet vienā brīdī salūzu. Ir pagājis gads, bet joprojām jūtos kā iekritusi bedrē, no kuras nespēju izrāpties. It kā zinu, kas ir veselīgs un sabalansēts uzturs, zinu par sportiskajām aktivitātēm, bet mans emocionālais stāvoklis pašai liekas bezcerīgs. Jautāju sev, vai tiešām svara samazināšana var tik ļoti sagraut manu emocionālo stāvokli? Vai tas nevar novest pie nopietnām psiholoğiskām problēmām? Tas viss tikai dēļ ēdiena…”

 

Atbild uztura speciāliste Linda Federa: “Labdien, Evita. Paldies par jautājumu. Uzturzinātne tāpat kā jebkura cita medicīnas disciplīna nevar pastāvēt pati par sevi. Tā nav monodisciplīna. To var salīdzināt ar mūsu pašu organismu, kur vesels organisms var pastāvēt tikai, mijiedarbojoties visām orgānu sistēmām. Jau atkārtošos, bet mēs katrs esam atšķirīgs un tas, kas der vienam, neder otram un otrādi.

Protams, ka 30kg svara zaudēšana ir milzīgs psiholoģisks pārdzīvojums. Sajūta, ka tu nedrīksti vairs atslābt, atbildība citu priekšā u.t.t. Katrs mēs atšķirīgi reaģējam uz šādiem pārdzīvojumiem. Ja ir iespēja, tad noteikti ieteiktu psiholoģiska rakstura konsultāciju pie speciālista. Ļoti daudzi specializējas tieši ēšanas traucējumos, atbalstot pacientus šajā laikā. Tāpat ļoti ieteicamas ir sportiskas aktivitātes, jo to laikā atbrīvojas endorfīns, ko tautā dēvē par “laimes hormonu”.”

 

Lasiet arī citas uztura speciālistes Lindas Federas atbildes!

 

LA.lv