Veselam
Ārstēšana

Notiks 30 miljonu eiro vērtā Baltijas Biomateriālu ekselences centra projekta uzsākšanas pasākums0

Foto: Shutterstock

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē šodien notiks 30 miljonu eiro vērtā Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) projekta atklāšanas pasākums, informē institūta pārstāve Ieva Lielmane.

Projekta svinīgajā atklāšanā piedalīsies arī Valsts prezidents Egils Levits, Eiropas Komisijas un valsts amatpersonas, kā arī zinātnisko institūciju pārstāvji. Pasākums būs kā oficiāla projekta aizsākšanās, savukārt centra būvniecība sāksies vēlāk, skaidroja institūta pārstāve.

Centra izveides mērķis ir uzlabot sejas, žokļa un mutes medicīnisko pakalpojumu kvalitāti un līdztekus nodrošināt iespēju jaunajiem speciālistiem pilnveidot savas zināšanas šajā veselības aprūpes jomā.

Projekta būvniecības fāzi plānots noslēgt turpmāko sešu gadu laikā, bet, kā vēstīja Lielmane, projekts turpināsies ar turpmāku pētniecības pilnveidi. Rezultātā centra vadošā ēka atradīsies Ķīpsalā, RTU studentu pilsētiņā, bet RSU Stomatoloģijas institūtā tiks ierīkoti 3D printeri, frēzes un tiks izveidota tehniskā laboratorija, aģentūrai LETA klāstīja Lielmane. Projekta uzsvars tiekot līdztekus likts uz pētniecības pilnveidošanu un tās turpmākas infrastruktūras veicināšanu.

Lielmane skaidroja, ka BBCE nodrošinās pilnu biomateriālu attīstības ciklu no idejas laboratorijā līdz klīniskam pielietojumam, veltot uzmanību jauniem materiāliem kaulaudu atjaunošanai, sejas rekonstrukcijai, mutes un žokļa ķirurģijai un ortopēdijai.

Projekta īstenošanai 15 miljonu eiro finansējums piešķirts Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju pamatprogrammas “Apvārsnis 2020” projektu konkursā, savukārt 15 miljonu eiro nodrošina valsts, Eiropas Reģionālās attīstības fonds un projekta partneri.

Saistītie raksti

Sadarbībā ar ārvalstu partneriem tiks vairota Latvijas zinātnieku kompetence, bet sadarbībā ar industriju – zināšanu un tehnoloģiju pārnese, norādīja institūta pārstāve.

Šī zinātniskā projekta īstenošanai apvienojušās starptautiski atzītas pētniecības institūcijas un industrijas pārstāvji, to vidū – RTU, Latvijas Organiskās sintēzes institūts, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), RSU Stomatoloģijas institūts, Pētniecības institūts Šveicē un Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm
13 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Papilomas vīrusa infekciju nevar izārstēt, bet no tās var pasargāties
14 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēc Covid-19 konstatēšanas diviem darbiniekiem Liepājas SEZ pārvalde strādās attālinātā darba režīmā
15 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolas paliks slēgtas. Kā pagāja pirmā attālināto mācību nedēļa?
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Skolēnus no trūcīgajām ģimenēm nodrošinās ar pusdienām 1
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Repatriantu bezatbildībai robežu nav: pašizolācijas vietā sarīko jautru ballīti 4
3 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Vai man jāiet uz banku izņemt savi ietaupījumi?” Pirmajā mirklī prātā nāk atbilde, ka ne
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīt stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības 3
11 stundas