Veselam
Dzīvesveids

Notiks bezmaksas kursi pirmspensijas un agrīnā pensijas vecuma cilvēkiem0

Foto – Freepik

Jau nākamgad pirmspensijas un agrīnā pensijas vecuma Latvijas iedzīvotāji varēs pieteikties bezmaksas kursiem, kur uzzinās, kā pārdzīvot adaptācijas periodu, aizejot pensijā, apgūt jaunas zināšanas un prasmes, saglabāt fizisko un psiholoģisko veselību. Šobrīd projekta “Vecums nav šķērslis” ietvaros notiek mācības lektoriem, kuri pavisam drīz dosies uz pašvaldībām un iedrošinās seniorus turpināt aktīvu dzīvesveidu arī pēc darba gaitu izbeigšanas.

Projekts, kura mērķis ir celt pensionāru dzīves kvalitāti Baltijas valstīs, tika uzsākts 2017. gada augustā. To īsteno Latvijas Pensionāru federācija sadarbībā ar Rīgas Stradiņa Universitāti, Igaunijas Pensionāru biedrību asociācija un Lietuvas Pensionāru savienība “Bočiai”.

“Pašlaik projekts ir sasniedzis posmu, kad mēs gatavojam lektorus, kuri visu nākamo gadu strādās ar senioriem. Mērķtiecīgi ejam uz to, lai piesaistītu dažādu pašvaldību pārstāvjus un sociālos darbiniekus, kuri varēs pielietot gūtās zināšanas darbā ar senioriem savā reģionā. Īpaši gaidīti lektoru grupās ir seniori ar pedagoģisko pieredzi,” stāsta projekta vadītājs Mārtiņš Valters.

Saistītie raksti

Interesenti vēl var paspēt pieteikties modulim “Kā saglabāt fizisko veselību?” un ”Kā izdzīvot, kādu palīdzību var saņemt, kā uzsākt biznesu”, sūtot CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu Dagnija.Stake@rsu.lv. Nodarbību saraksts minētajos moduļos tuvākajā laikā tiks publicēts projekta mājaslapā.

Projekts “Vecums nav šķērslis” tiek īstenots ar Ziemeļu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas NordPlus finansiālo atbalstu. Plašāka informācija ir pieejama mājaslapā www.vecumsnavskerslis.lv.

LA.lv
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Kā cīnīties ar nepatīkamu aromātu no plaukstām?
5 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Jaudīgā sārtā oga dzērvene! Tereško par to, kā tā nomāc sēnītes, mikrobus un vīrusus
5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā nodrošinās pilnu biomateriālu attīstības ciklu. Būs pieejamāki mūsdienīgi medicīnas pakalpojumi
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Laukos
No grāmatām un preses līdz zivīm un olām. Kam samazināt PVN? 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Aptaujā noskaidrots, cik daudz iedzīvotāju nav ņēmuši kredītus
37 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
“Moneyval” uzlabojusi Latvijas novērtējumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Šorīt Krāslavas novadā līdz nāvei sabraukta pusaudze 1
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV plāno paplašināt ieceļošanas aizlieguma sarakstu
2 stundas