Veselam
Bērni

Notiks bezmaksas seminārs, kā bērnus pasargāt no traumām 0

Foto: shutterstock.com

Pēc bērniņa piedzimšanas ikviens vecāks sastopas ar rūpēm par viņa drošību – gan iekštelpās, gan ārpus tām. Viena no vietām, kur bērni visbiežāk gūst traumas, ir tieši mājās, kur atrodas ne tikai elektroierīces, bet nereti arī medikamenti, sadzīves ķīmija un citas ikdienas lietas, kas bērnam ir bīstamas. Plašāk par bērnam bīstamākajām telpām mājās un kā padarīt tās drošākas stāsta t/c Domina Shopping semināra “Gaidību 4diena” lektore, bērnu ārste Ilze Grope.

Laika gaitā būtiski mainījušās istabas, kas bērniem mājoklī rada apdraudējumu. Ja agrāk tā galvenokārt bija virtuve, tad mūsdienās par bērniem bīstamu zonu kļuvusi arī dzīvojamā istaba, vannas istaba un pat koridors. Bērnu ārste Ilze Grope atzīst, ka kādreiz bērnam bija krietni mazāk iespēju satraumēties, jo telpās bija tikai lielas mēbeles un pāris elektrības kontaktu, līdz ar to pasargāt bērnu no iespējamām traumām bija krietni vieglāk.

Mūsdienās ikvienā mājoklī ir iespējams atrast daudz vairāk lietu, kas bērnam var būt nedrošas – brīvi pieejamas elektroierīces, asi interjera priekšmeti un pat medikamenti. Šī iemesla dēļ bērnu pasargāt paliek arvien grūtāk. “Diemžēl vecākiem arvien trūkst zināšanu par traumu gūšanas riskiem un iespējām savu bērnu pasargāt, tāpēc svarīgi viņus izglītot, lai veidotu bērnam drošāku vidi un novērstu potenciālos apdraudējumus,” atzīst Ilze Grope.

Kā padarīt telpas bērnam drošākas?

Svarīgākais ikvienā telpā ir apzināt iespējamos riskus. Ja tā ir virtuve – vai asie priekšmeti, sadzīves ķīmija un elektroierīces atrodas bērnam nepieejamās vietās? Dzīvojamajā istabā pārliecinieties, ka asākie mēbeļu stūri un atvilktnes tiek pasargātas ar speciāliem aizsargiem, lai logi vienmēr būtu tikai vēdināšanas režīmā un bērnam neaizsniedzami. Vannas istabā esošās elektroierīces nepieciešams atvienot no strāvas, neatstāt brīvi pieejamas sakarsušās detaļas un vadus. Kamēr bērns ir vecumā līdz 5 gadiem, interjerā nevajadzētu izvēlēties asus dizaina priekšmetus, grīdas dekorus un citas lietas, kas mazajam var radīt lieku apdraudējumu. Tāpat būtiski, lai bērns nevienā no istabām nepaliktu viens. Tikai esot klāt, mēs varam laikus pamanīt un pasargāt savus bērnus no iespējamajiem apdraudējumiem.

“Par bērnam drošām telpām šobrīd aktīvi komunicē arī sociālās kampaņas “Bērnam droši” ietvaros, īstenojot virkni aktivitāšu, kas veltītas bērnu traumatisma profilakses jautājumiem,” stāsta “Gaidību 4diena” lektore Ilze Grope.

Plašāk par bīstamākajām telpām mājās, veselīgu uzturu grūtniecības un barošanas laikā un citām nozīmīgām tēmām topošās māmiņas varēs uzzināt “Gaidību 4dienas” seminārā. Tas notiks 2017. gada 31. augustā no plkst. 11.00 līdz 13.00 tirdzniecības centrā Domina Shopping, Ieriķu ielā 3, Rīgā (centrālajā laukumā pie restorāna Vairāk Saules). Dalība seminārā ir bez maksas.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Palielināta apetīte un nogurums var būt cukura diabēta pazīmes bērniem
23 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Slimnīcā uzstādīts mātes piena analizators – solis tuvāk Latvijā pirmās mātes piena bankas izveidei
23 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Neliekot vajadzīgās brilles, autovadītāja reakcijas ātrums samazinās
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
Latvijas proklamētāju stiprās dzimtas
24 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
No kuras vietas vērot 18. novembra salūtu? Atbild “Saules mūža” veidotāji
2 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Saskaņotos paziņojumus turpmāk varēs noformēt arī mobilajā telefonā
56 minūtes
LA
LA.lv
Latvijā
Varēs apskatīt ASV raķešu sistēmu “Patriot”. Kā noritēs grandiozā militārā parāde?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Par mata tiesu no lielas nelaimes! Mediķi brīdina gājējus
52 minūtes