Veselam
Ārstēšana

Notiks „Latvijas Onkoloģijas centra” brīvprātīgajiem veltīts dievkalpojums 0

Publicitātes foto

Apritējis jau gandrīz gads, kopš vēža pacientiem Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Latvijas Onkoloģijas centrs” atbalstu sniedz speciāli apmācīti brīvprātīgie. Lai viņiem pateiktos par ieguldīto laiku un sirds siltumu, ceturtdien, 21. jūnijā, Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā notiks brīvprātīgajiem veltīts dievkalpojums, bet pēc tā baznīcas pagalmā – Marijas dārzā – norisināsies īpašs svētku pasākums, informēja slimnīcas preses sekretāre Aija Lietiņa.

Brīvprātīgajiem veltītos pasākumus rīko biedrība „Svētās ģimenes māja”, kas ir brīvprātīgo kustības aizsācēja un sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem un māsām nodarbojas ar brīvprātīgo apmācību. Ideja veidot brīvprātīgo kustību Austrumu slimnīcā dzima pagājušā gada vasarā, un jau septembrī pie vēža pacientiem devās pirmie 23 speciāli apmācītie brīvprātīgie, kuru skaits pašlaik sasniedzis jau 70.

Brīvprātīgie uzklausa un sniedz atbalstu vai, ja cilvēks par sāpīgo nevēlas runāt, pakavē laiku, sarunājoties par visdažādākajām tēmām. Šī viena vai divas stundas brīvprātīgā sabiedrībā ļauj pacientam kaut uz brīdi novērst domas un aizmirst par slimību. Ja pacients to vēlas, brīvprātīgais palasa priekšā grāmatu vai uzspēlē kādu galda spēli. Gulošiem pacientiem padod ūdens glāzi vai atnes kaut ko no veikala. Ja pacients pārvietojas ratiņkrēslā, izved pastaigā pa slimnīcas teritoriju vai sliktu laikapstākļu gadījumā – slimnīcas gaiteņiem.

„Ārstēšanās procesā vēža pacientiem ir ļoti nepieciešams psiholoģisks atbalsts, tāpēc ir labi, ka speciāli apmācīti brīvprātīgie atnāk un ar viņiem aprunājas. Brīvprātīgo kustība šai laikā ir sevi pierādījusi kā ļoti vērtīgs pienesums,” saka „Latvijas Onkoloģijas centra” galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš. „Smagi slimu pacientu uzklausīšana gan nav viegls uzdevums, tāpēc daļa brīvprātīgo laika gaitā ir atbiruši, taču viņu vietā ir nākuši jauni un pašlaik ir izkristalizējusies brīvprātīgo komanda, kurā esošie tiešām jūt sevī spēku sniegt atbalstu vēža pacientiem un kam arī veiksmīgi izdodas ar pacientiem izveidot kontaktu.”

„Šie cilvēki pelnījuši visus pasaules dārgumus par to, ka savu brīvo laiku, kas ir katram no mums visdārgākais, velta slimības skartajiem cilvēkiem. Ir blakus, uzklausa un drūmajā ārstēšanās procesā ienes gaismas un cerības stariņu,” saka biedrības „Svētās ģimenes māja” valdes locekle, brīvprātīgo kustības vadītāja Inese Švekle. „Šis svētais mīlestības darbs nebūtu iespējams bez Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas administrācijas un personāla atbalsta, „Svētās ģimenes mājas” komandas un priestera Andra Kravaļa līdzdalības. Un, protams, lielākais paldies pašiem brīvprātīgajiem!”

Lai brīvprātīgajiem un citiem projektā iesaistītajiem pateiktos par ieguldīto laiku un sirds siltumu, ceturtdien, 21. jūnijā, pulksten 19.00 Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā (Vecrīgā, Klostera ielā 2) notiks dievkalpojums, kuru aicināti apmeklēt visi brīvprātīgie un citi brīvprātīgo kustībā iesaistītie. Pēc dievkalpojuma pulksten 20.00 Marijas dārzā neformālā gaisotnē notiks īpašs svētku pasākums.

Galerijas nosaukums
LA.lv