Veselam
Ārstēšana

Notiks seminārs par aktīvu dzīvesveidu cukura diabēta pacientiem0

Foto – Shutterstock

Biedrība “Latvijas Diabēta federācija” (LDF) un Rīgas Diabēta biedrība aicina iedzīvotājus ar 1. tipa cukura diabētu uz informatīvo semināru par aktīvu dzīvesveidu sestdien, 26. maijā, viesnīcā “Monika Hotel”, Rīgā. Vienlaikus biedrības aicina 1.tipa diabēta pacientus un viņu vecākus visā Latvijā piedalīties tiešsaistes aptaujā, kuras mērķis ir noskaidrot pacientu fizisko aktivitāšu paradumus un ar tiem saistītās aktuālās problēmas.

Seminārā Rīgas Stradiņa universitātes profesore, endokrinoloģe Ilze Konrāde skaidros, kas jāņem vērā pacientiem ar 1. tipa diabētu dažādu fizisko aktivitāšu laikā un kā izvairīties no nevēlamām glikozes līmeņa svārstībām. Savukārt rehabilitologs Matīss Mežals stāstīs par dažādiem fizisko aktivitāšu veidiem un to, kā atbilstoši novērtēt un efektīvi plānot savas aktivitātes. Pasākumā piedalīsies arī LDF prezidente, endokrinoloģe Indra Štelmane. Papildus semināra gaitā būs iespējams konsultēties ar speciālistiem un savstarpēji dalīties pieredzē, piedalīties aptaujā, kā arī saņemt informatīvos materiālus un iestāties Rīgas Diabēta biedrībā.

Seminārs “Cukura diabēta ikdienas līkloči jeb diabēts nav šķērslis aktīvam dzīvesveidam” 26. maijā norisināsies “Monika Hotel” konferenču zālē, Elizabetes ielā 21, Rīgā, sākums pl.10.00. Piedalīties pasākumā aicināti visi Rīgas iedzīvotāji ar 1. tipa cukura diabētu vecumā no 19 gadiem. Papildu informācija un pieteikšanās dalībai, zvanot pa tālruni 29511689 vai rakstot uz e-pastu [email protected]

Vienlaikus LDF aicina ikvienu 1.tipa cukura diabēta pacientu vai viņa vecākus piedalīties tiešsaistes aptaujā, kuras mērķis ir noskaidrot pacientu fizisko aktivitāšu paradumus un problēmas Rīgā un Latvijā. Aptaujas rezultāti tiks izmantoti izglītojoša materiāla pacientiem un viņu tuviniekiem “Fiziskās aktivitātes un sports pacientiem ar 1. tipa diabētu” izveidē. Aptaujas anketa līdz šā gada 1. augustam ir aizpildāma www.diabets.lv.

Informatīvais seminārs un pacientu aptauja tiek organizēti LDF un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrības integrācijas programmas projekta “Rīgas cukura diabēta pacientu sociālā integrācija sabiedrībā „Nepaliec malā”” ietvaros.
“Diabēta pacienti ikdienā nereti saskaras ar ierobežotām fizisko aktivitāšu iespējām, kā arī informācijas trūkumu par saslimšanas ietekmi uz veselību. Tas pakļauj cilvēkus ar cukura diabētu gan sociālas atstumtības, gan slimības komplikāciju riskam, pasliktinot dzīves kvalitāti kopumā. Tādēļ ar projekta “Nepaliec malā” palīdzību vēlamies uzsvērt fizisko aktivitāšu un sporta nozīmi pacientu ikdienā, kā arī skaidrot, kā nodarboties ar sportiskām aktivitātēm droši, nepakļaujot sevi nevēlamām glikozes līmeņa svārstībām,” atzīmē projekta vadītāja, LDF prezidente Indra Štelmane.

LA.lv