Veselam
Sekss

Ošo: Sekss kā Dieva dāvana. Paliec brīdī, nekur neej un izkūsti tajā 0

Foto – Fotolia/Pepa Morente

Autors: Ošo

Sekss – tā ir Dieva dāvana. Tā ir bauda! Tā ir Dieva dāvana, lai baudītu un svinētu. Tā ir piedalīšanās lielajā festivālā dzīve.

Kurš jums teicis, ka sekss ir netīrs? Visa dzīve pastāv caur seksu, visa dzīve aug no tā. Zieds izskatās tik skaisti – jūs esat ievērojuši? Tas arī ir sekss. Putns, kurš no rīta dzied netālu no svētā vai vientuļnieka mitekļa, izskatās tik skaisti. Vai esat pamanījuši, ka putna dziedāšana ir seksuāls aicinājums. Putns aicina partneri, meklē mīļoto. Visur, kur ir skaistais, ir sekss.

Deviņdesmit deviņi procenti pazīst seksu tikai kā izlādēšanos; viņi nezina orgasma kvalitāti. Orgasmam nav nekādas saistības ar dzimumorgāniem kā tādiem. Dzimumorgāni irtajā iesaistīti , bet orgasms aptver tevi pilnībā – no galvas līdz kājām, tas ir tevī visur. Seksuālā izlādēšanās ir negatīva parādība, tu vienkārši zaudē enerģiju un orgasms ir pavisam kas cits.

Seksuālajam orgasmam ir nepieciešams laiks – jo vairāk, jo labāk; jo tad tas iekļūst dziļāk tavā būtībā, prātā, dvēselē. Pēc tam tas izplatās no kājām līdz galvai. Tas saviļņo katru ķermeņa šūnu. Viss tavs ķermenis ir orķestris.

Miljoniem sieviešu ir dzīvojušas un mirušas nezinot, ka viņas ir spējīgas izjust orgasmu. Un nezinot, ka jums var būt spēcīgi orgasma uzplūdi, jūs nevarēsiet saprast neko par garīgumu; tas jums būs gandrīz neiespējami.

Kad sieviete nevar izjust orgasmu, tad arī vīrietim nevar būt īsts orgasms, jo orgasms ir divu satikšanās. Orgasms – tas nav atvieglojums: orgasms – tie ir svētki. Orgasms – tā ir tava tikšanās caur otru ar vienu veselumu. Orgasms vienmēr ir dievišķs – otrs kļūst par durvīm, un tu nonāc dievišķajā. Orgasms vienmēr ir garīgs, tas nekad nav seksuāls. Orgasms vienmēr ir ekstāze.

Kad es saku, ka vīrietis un sieviete ir divas viena veseluma daļas, es ar to domāju, ka viņi papildina viens otru. Un šī “papildināšana” ir iespējama tikai tad, kad satiekas viņu pretējie poli. Paskaties uz to šādā veidā: maksts ir sievietes ķermeņa negatīvais pols un krūtis – pozitīvais. Vīrietim negatīvais pols ir uz krūtīm un pozitīvais uz dzimumlocekļa. Dzimumaktā satiekas divi magnēti ar to pretējiem poliem, veidojas aplis un enerģija var plūst.

Ja aplis pastāv, tad abi seksa partneri pēc seksa būs vairāk dzīves spēka pilni, enerģētiski uzlādēti. Ja tas ir tikai seksuāls akts, abi partneri iznāks no tā neuzlādēti, gausi un lēni. Viņi zaudēs enerģiju. Pēc tam sekos miegs, jo viss, ko viņi jūt, ir pagurums, vājums. Šajā “viena magnētiskā pola” tikšanās reizē vīrieši zaudē vairāk nekā sievietes. Tieši tāpēc sievietes var kļūt par prostitūtām – jo pozitīvais pols ir vīrietis un negatīvais pols – sieviete. Enerģija plūst no vīrieša uz sievieti, bet ne otrādi. Tādējādi sieviete var piedalīties divdesmit vai trīsdesmit aktos vienā naktī, un vīrietis nevar. Tāpēc man prostitūcija ir slikta ne tāpēc, ka tā ir prostitūcija, bet gan tāpēc, ka tajā  nav iespējams aplis. Tā jūs neuzlādē. Jūs vienkārši izšķērdējat savu enerģiju.

Vīrietis vienmēr grib uzreiz ieiet sievietē. Viņš neinteresējas par priekšspēli, jo viņa pozitīvais pols vienmēr ir gatavs. Un sieviete vienmēr nevēlas uzreiz stāties seksuālās attiecībās bez jebkādas priekšspēles, jo viņas negatīvais pols nav gatavs. Un tas nevar būt gatavs. Kamēr vīrietis nesāks glāstīt sievietes krūtis, negatīvais pols nebūs gatavs. Tas var dot ceļu, bet tas nepiedalīsies.

Divi cilvēki sēž, un tad pēkšņi sāk mīlēties. Tas ir tik strauji un jo īpaši strauji sievietēm. Vīriešiem tas nav tik dramatiski, jo vīrieša enerģija – tā ir cita veida enerģija, un vīriešu seksualitāte ir vairāk lokāla. Sievietes seksualitāte ir citāda, jāiesaistās visam viņas ķermenim. Tāpēc, ja nebūs priekšspēles, sieviete nekad neiesaistīsies tajā dziļi.

Ja sieviete paliek seksuāli auksta, vīrieša orgasms ir tikai lokāls, dzimumorgānu. Tas nesasniedz viņa dvēseli, nesasniedz visu viņa ķermeni. Visa viņa būtne, visas tās šūnas nedreb, nedejo. Tas ir slikti, ļoti bēdīgi.

Un vēl viena problēma: cilvēki mīlējas pārāk daudz. Viņi ir pārvērtuši to par rutīnu. Ideja, ka sekss ir ļoti labs veselībai, dzimusi mediķiem. Ja tu nemīlējies katru dienu, kaut kas noies greizi. Tam jābūt retam notikumam, svētkiem. To nevar pārvērst rutīnā, tas nedrīkst būt ikdienas pārtika. Mums jāsaglabā tas kā dāvana retiem brīžiem, citādi dzīve būtu pārāk garlaicīga. Mīlējieties tikai tad, ja ir liela vēlme un kaisle. Izlikties nav labi.

“Kama Sutra” saka, ka, ja jūs nodarbojaties ar mežonīgu, pirmatnēju mīlēšanos, vienreiz gadā ir pietiekami! Mūsdienu cilvēkam tas izskatās gandrīz neiespējami – reizi gadā? Ja runa ir tiešām par maksimālo, vienreiz ir gandrīz pietiekami. Tas apmierinās jūs tik dziļi, ka kvēle turpinās vairākus mēnešus.

Ja tu steidzies it visā, tu steigsies arī seksuālajā aktā. Cilvēks, kura prāts ir aizņemts ar laiku, steigsies seksā, it kā laiks tiktu izniekots. Mums nepieciešams tūlītējas pagatavošanas kafija un tūlītējs sekss. Ar kafiju tas ir labi, bet seksā vienkārši muļķības.

Pozām nav lielas nozīmes. Svarīga ir attieksme – ne ķermeņa pozīcija, bet prāta attieksme. Piemēram, vīrietis vienmēr augšpusē. Šī pozīcija ir egoistiska, jo vīrietis vienmēr domā, ka viņš ir labāks, augstāks, pārāks. Kā viņš varētu būt zem sievietes! Bet visā pasaulē, pat primitīvajās sabiedrībās sieviete ir augšpusē. Āfrikā pozu, kad vīrietis augšpusē, sauc par misionāru pozu, jo kad kristiešu misionāri parādījās Āfrikā, mežoņi nevarēja saprast, ko viņi dara. Viņi domāja, ka tas var nogalināt sievieti. Āfrikas iedzimtie teica, ka tas izskatās pēc vardarbības. Sieviete ir vājāka, tievāka, tāpēc viņai jāatrodas virspusē. Pozas mainīsies, bet pārāk daudz nav jāuztraucas par tām, vienkārši mainiet savas domas. Padodies dzīvības spēkam; peldi tajā. Dažreiz, ja patiešām atbrīvosies, ķermenis pats ieņems pareizo pozīciju, kas ir nepieciešama šajā brīdī.

Mīli savu sievieti, izkūsti viņas siltumā it kā tu atkal būtu bērns dzemdē. Un tajā brīdī tu saplūdīsi ar viņu, visas robežas izzudīs.

Patiesībā cilvēks ir vienīgais dzīvnieks, kas kļūst impotents. Neviens cita dzīvnieks nekļūst impotents, jo dzīvnieki par to nesatraucas. Nemiers padara cilvēku impotentu. Priekšlaicīga ejakulācija faktiski nemaz nav seksuāla problēma; drīzāk tā ir psiholoģiska problēma. Fizioloģiski jums viss ir kārtībā, bet psiholoģiski steiga rada priekšlaicīgu ejakulāciju.

Austrumos cilvēki nekad nav cietuši no priekšlaicīgas ejakulācijas, jo visi kustas lēni, bez steigas. Laiks ir pietiekami, vairāk nekā pietiekami; priekšā mūžība. Austrumu doma, ka pēc nāves tu atdzimsi no jauna atkal un atkal, dod daudz laika, ilgu laiku. Rietumu ideja, ka ir tikai viena dzīve, liek drudžaini steigties. Tikai viena dzīve? Tātad nepieciešams visu izdarīt ātri, citādi var nepaspēt! Viss jādara ātri, nekavējoties.

Ja cilvēks atradis savu ceļu, savu stilu, savu dzīvi, tad seksuālās problēmas pazūd. Seksuālas problēmas pastāv tikai tāpēc, ka jūsu dzīves enerģija virzās virzienā, kas nesniedz prieku.

Cilvēks, kurš apspiedis savu seksu, var kļūt par labu karavīru, jo viņam ir enerģija un viņš vēlas sadurt cilvēkus. Durklis nav nekas cits kā falla simbols, bet tas ir nepiedienīgi – nogalināt cilvēkus. Tas ir skaisti – iekļūt sievietē – tas ir brīnišķīgi – sajust, ka vīrietis iekļuvis sievietē. Bet ar durkli? Tas ir neglīti. Bet, ja tu apspiedīsi sevī seksu, vari būt labs kareivis. Tieši tāpēc visās armijās mēģina apspiest seksu; armija, kurā sekss ir visvairāk apspiests, būs visspēcīgākā armija.

Orgasma piedzīvošana nozīmē, ka tu spēj zaudēt kontroli. Tu pastāvīgi kontrolē, domā: “Tā jābūt, tā nevajadzētu būt. Tas ir labi, tas ir nepareizi.” Tu pastāvīgi sev ko aizliedz, nomāc, atzīsti pieļaujamo tikai šajās robežās. Kā tu vari izjust orgasmu? Ja tu nespēj atbrīvoties citās lietās, nespēsi arī seksā. Ja dusmās tu sevi kontrolē, nevarēsi izjust orgasmu seksa laikā. Cilvēks – tas ir kopums. Ja tu nespēj pa īstam sadusmoties, kā tu vari mīlēt? Neiespējami. Dabisks cilvēks nonāk orgasmā visās savās emocijās.

Ēdiens var sagādāt seksuālu baudu, jo seksuālais centrs un mute ir savienoti. Tieši tāpēc skūpsti ir tik seksuāli. Pretējā gadījumā – kāpēc? Un, ja tu kaislīgi skūpsti kādu, uzreiz sajutīsi seksuālās enerģijas pieplūdumu. Kāpēc – mute un seksa centrs ir tik tālu viens no otra? Tas nav tā, tie ir saistīti, tie ir vienas enerģijas divi poli. Tātad, ja tavs seksa centrs ir izsalcis, visa enerģija virzās mutes virzienā. Tev jāēd vairāk, jākošļā gumija vai jādara kas cits. Vai arī, ja nekā cita nav, vairāk jārunā. Tieši tāpēc cilvēki turpina runāt nepārtraukti visu dienu. Ja viens enerģijas pols ir slēgts, sāk strādāt cits, jo enerģija ir jāatbrīvo. To nevar paturēt sevī.

Rietumos, jo īpaši no tiem laikiem, kad Freids atvēra Pandoras lādi, radās doma, ka jāpaliek seksuāliem līdz pat dzīves beigām, jo sekss un dzīve ir sinonīmi. Un pat tad, ja jums ir septiņdesmit vai astoņdesmit, ir jābūt interesei par seksu. Ja esat zaudējis interesi par seksu, tas nozīmē, ka zaudēta interese par dzīvi, kas savukārt nozīmē, ka neesat vairs vajadzīgi, jūsu dzīve ir bezjēdzīga. Šis uzskats, ka sekss un dzīve ir sinonīmi, ir pilnīgi nepamatots. Tie ir sinonīmi konkrētā laika posmā. Bērnībā tie nav sinonīmi; jaunībā ir; vecumā atkal nav sinonīmi. Vecumam ir savs skaistums, savi dārgumi, kā arī pusaudžu vecumam ir savi skaistumi un dārgumi.

Paturiet prātā dažas lietas. Pirmkārt, neuzlūko seksuālu aktu kā ceļu uz kaut kurieni. Neuzskati to par līdzekli, tam nav beigu. Otrkārt, nedomā par nākotni; paliec ar tagadni. Akta būtība ir tāda, ka esi iemests tagadnē. Paliec tagadnē. Paliec brīdī, nekur neej un izkūsti tajā.

Visa cilvēce ir apsēsta ar seksu, un tā būs arī turpmāk, ja nemainīsim visu modeli. Līdz šim modelis ir apspiešana-iegribu apmierināšana – kustība starp šiem diviem. Mums jāpaliek tieši vidū.

Pateicoties trim seksa pamatelementiem, jūs sasniedzat svētlaimi. Šie trīs elementi ir, pirmkārt, laikam nav nozīmes. Jūs aizmirstat laiku pilnīgi; laiks apstājas. Nevis vispār apstājas: tas apstājas jums; jūs neesat tajā. Otrkārt, seksā jūs zaudējat savu ego; tā nav, nav tevis un tā otra cilvēka. Jūs abi esat pazuduši kādā citā. Un, treškārt, tu pirmo reizi esi dabisks. Tu esi daļa no dabas – no kokiem, dzīvniekiem, zvaigznēm – daļa! Tu esi saplūdis ar ko lielāku, tu nevari pat peldēt tajā; tevis nav. Tu vienkārši plūsti, straumes satverts. Šīs trīs lietas dos jums ekstāzi.

Sekss – tā vienkārši ir situācija, kurā tas notiek dabiski. Reiz iepazinuši un sajutuši šos elementus, tu varēsi tos radīt neatkarīgi no seksa. Visa meditācija – tā faktiski ir seksa pārdzīvošana bez seksa. Atrodiet visus savas seksualitātes nostūrus un būsiet pārsteigti, bagātinājušies un gūsiet no tā labumu. Zinot savu seksualitāti, vienu dienu sastapsiet savu garīgumu. Tad jūs kļūsiet brīvi.

 

Avots: vanessalife.com

LA.lv