Veselam
Ārstēšana

“Otrā elpa” sniegusi atbalstu orgānu donoru programmai 10 500 eiro apmērā0

Foto: LETA/Evija Trifanova

Labdarības veikalu tīkls “Otrā elpa” Bērnu slimnīcas fonda un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas orgānu donoru programmai “Dāvā otru dzīvību” sniedzis atbalstu 10 500 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja “Otrā elpa” vadītāja Elīna Neilande.

Viņa norādīja, ka kopumā desmit gadu laikā ar ziedojumiem 135 000 eiro apmērā atbalstītas vairāk nekā 100 organizācijas Latvijā.

“Esam atbalstījuši vairāk nekā 100 dažādu organizāciju. Tāpat jāuzsver, ka ar mantiskiem ziedojumiem vairāk nekā divu miljonu vienību apmērā esam snieguši palīdzību vairāk nekā 120 organizācijām, piemēram, patversmēm un sociālās aprūpes centriem,” teica Neilande.

Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētaja Liene Dambiņa minēja, ka Bērnu slimnīcas fonds apmaksā medikamentus un izmeklējumus, kas nav valsts apmaksāti. Tāpat sedz aviobiļetes bērnam, vecākam un donoram, un izdevumus par vecāka uzturēšanos blakus bērnam ārvalstu klīnikā.

“Kopā šim mērķim katru gadu tiek izlietoti vairāk nekā 10 000 eiro, turklāt bieži ir situācijas, kad transplantācija nepieciešama steidzami, tāpēc tiek veidoti uzkrājumi, lai operatīvi sniegtu palīdzību,” viņa sacīja.

Saistītie raksti

LETA jau ziņoja, ka “Otrās elpas”, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Bērnu slimnīcas fonda orgānu donoru programma “Dāvā otru dzīvību” darbojas ar mērķi veidot ārkārtas uzkrājumus, ko izmantot, lai segtu izdevumus, kas ģimenei rodas, ja mazajam pacientam nepieciešams saņemt medicīnisko palīdzību ārpus Latvijas robežām.

“Otrā elpa” ir sociālās uzņēmējdarbības nodibinājums, kas Latvijā darbojas kopš 2009.gada. Komanda līdzekļus labdarības un sociālu projektu atbalstam piesaista caur četriem labdarības veikaliem, no kuriem trīs atrodas Rīgā, bet viens Liepājā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.