Veselam
Ārstēšana

Paciente aizkustināta: pārsteidz ģimenes ārstes rūpes par medikamentu krājumiem0

Foto-Fotolia

Rīdziniece Dace ziņo, ka pagājušonedēļ saņēmusi ļoti patīkamu pārsteigumu – zvanu no ģimenes ārstes Ineses Kuģes palīdzes. “Vispār biju palaidusi gar ausīm ziņas par ģimenes ārstu streiku. Trešdien man piezvanīja ģimenes ārstes palīdze Marina un vērsa uz to uzmanību. Pie reizes apvaicājās, cik ilgam laikam pietiek mūsu zāļu krājumu. Tā kā man katru dienu ir jālieto zāles hroniskas kaites ārstēšanai un manam vīram ir vēl smagāks veselības stāvoklis, mums šis zvans bija ļoti svarīgs. Ja streiks ieilgs vairākas dienas, tad medikamentu varētu aptrūkties.”

Dodoties pie ārstes, sieviete painteresējusies, cik cilvēku bija jāapzvana, jāinformē un jāapjautā. “Izrādās, ka pacientu, kuriem visu laiku jāatjauno receptes, ir vairāk par 70. Protams, ir vēl tādi, kuriem ir akūtas kaites. Neesmu viegli aizkustināma būtne, bet mani ļoti patīkami pārsteidza šādas cilvēciskas rūpes. Ģimenes ārstu attieksme varēja būt arī pretēja – sak, lai tagad pacienti jūt, ka mēs nestrādājam.”

Ģimenes ārste Inese Kuģe teic, ka rīkojusies saskaņā ar Ģimenes ārstu asociācijas un streika komitejas ieteikumiem. “Neuzskatu, ka tas ir kaut kas īpašs, un domāju, ka arī citi ģimenes ārsti informēja savus pacientus. Protams, zvanīšanai bija jāvelta laiks, kura jau tā ir tik maz, jo darbu pietiek. Streika mērķis nav likt ciest pacientiem. Diemžēl zināmā mērā tas notiks,” atzīst ģimenes ārste. “Gribētos, lai pacienti saprot, cik smagā situācijā mēs atrodamies, un atbalsta mūs.”
Lai gan daļa pacientu varētu nebūt informēti par ārstu streiku, akūtos, dzīvībai bīstamos gadījumos neviens bez palīdzības nepaliks, apstiprina ārste. Pirmā streika diena iesākusies mierīgi. “Ir zvanījuši vairāki pacienti, esam piedāvājuši visu, kā noteikusi streika komiteja. Es ļoti priecājos, ka cilvēki ir tik saprotoši, un sagaidu viņu atbalstu arī turpmāk. Ļoti ceram, ka arī valdība mūsos ieklausīsies!”

LA.lv