Veselam
Bērni

Pakavveida spilvens mazulim – lai sajūta kā mammas vēderā 0

Foto – Shutterstock

Ģimenē gaidāms pieaugums, un lēnām sākam vākt kopā pūriņu. Meita lūdza nopirkt pakavveida spilvenu. Kuru lai izvēlas, jo ir daudz izmēru un arī pildījums atšķiras? MAIJA OGRĒ

Pakavveida spilvenu izmanto ļoti plaši. Tas derēs gan zīdaiņiem, gan grūtniecēm un pieaugušajiem, kuriem, piemēram, ir muguras problēmas, kā arī cerebrālās triekas slimniekiem, lai mazinātu muskuļu tonusu, nodrošinātu ērtāku pozu.

Vismazāko pakaviņu var ņemt līdzi ceļojumā, kad ilgstoši jābrauc transporta līdzeklī.

Pildījumam tiek izmantotas polistirola granulas – vieglas, elastīgas plastmasas bumbiņas – vai arī griķu sēnalas. Pakaviņš ar griķu sēnalām ir nedaudz smagāks, bet stabilāks, dabiskais pildījums nodrošina gaisa cirkulāciju un nekarsē.

Veselības centra “Medeors” vadītāja, fizioterapeite Daina Streļča pavisam maziem bērniem iesaka lielākā izmēra pakaviņu (apmēram 60 x 70 cm). – Pirmajos dzīves mēnešos pakaviņa galus sasien kopā un tādā ligzdiņā iegulda mazuli. Bērnam būs drošības sajūta, viņš jutīsies kā mammas puncī, jo no visām pusēm būs ietverts siltumā. Pleciņi un galva atradīsies stabilā stāvoklī, – skaidro fizioterapeite, – naktī mazulis netraumēs galviņu pret gultas malu.

Divu trīs mēnešu vecumā, kad bērns sāk velties uz vēdera, roku balstam pakaviņu noliek zem krūškurvja. Balstā uz pakaviņa vienlaikus ir stabili pleci un galviņas kustības tiek kontrolētas.

Kad mazulis sāk balstīties uz celīšiem un piepaceļ dupsi, viņu pārliek pāri pakaviņam. Tādā pozā viņš jutīsies droši, un tiks veicināta rāpošana.

– Ja grūtniecības laikā ir stipras sāpes jostas daļā, pakaviņu, guļot uz sāniem, ieliek starp ceļiem vai arī atbalsta saliektu augšējo kāju. Tādā pozā tiek atslogota mugura, mazinot saspringumu un sāpes, – iesaka Daina Streļča.

Pakavveida spilvenu ērtumam var izmantot zīdīšanas laikā. Būs vieglāk zīdainim un arī mātei, ja, piemēram, sēžot turku pozā, pakavu uzliek uz ceļiem un bērnu uz tā. Tādējādi tiek samazināta slodze rokām, pleciem, mugurai.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 1
2 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
1 stunda