Veselam
Ārstēšana

Pārdala finansējumu laboratoriskajiem izmeklējumiem un medikamentiem0

Foto: pexels.com

Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, tostarp nodrošinātu papildu laboratoriskos izmeklējumus un palielinātu pieejamību inovatīvajiem medikamentiem, valdība otrdien, 3.decembrī, atbalstīja vienreizēju finansējuma pārdali starp Veselības ministrijas budžeta programmām.

Tas nozīmē, ka kopumā šogad būs lielāks valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu apjoms, nekā sākotnēji plānots.

Attiecīgi būs nodrošināti papildu 645 767 laboratoriskie izmeklējumi, vēl 3 255 sirds un asinsvadu slimību un 75 onkoloģijas pacienti saņēmuši inovatīvos medikamentus.

Jau ziņots, ka šogad reformu turpināšanai veselības nozarē, lai nodrošinātu iedzīvotājiem labāku izmeklējumu un speciālistu konsultāciju pieejamību, kā arī celtu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, bija novirzīti 154,2 miljoni eiro.

Ņemot vērā 1.pusgada rezultātus, Veselības ministrija analizēja faktisko situāciju, secinot, ka atsevišķās programmās būs nepieciešams mazāks finansējums, savukārt citās tā šobrīd trūkst.

Lai nezaudētu atvēlēto finansējumu, veikta pārdale: 1,95 miljoni eiro novirzīti laboratoriskajiem pakalpojumiem, 1,7 miljoni eiro inovatīvajiem medikamentiem onkoloģijā, 1,9 miljoni eiro inovatīvajiem medikamentiem sirds un asinsvadu slimību pacientiem un 583 tūkstoši eiro Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas tīrtelpas izveidei, kas nepieciešama cilmes šūnu transplantācijas nodrošināšanai.

Šīs summas iespējams novirzīt citām programmām, jo radies ietaupījums. Attiecīgi prognozēts, ka mazāka summa būs nepieciešama ģimenes ārstiem par kvalitātes kritēriju izpildi, tāpat mazāks cilvēku skaits nekā plānots veicis profilaktiskās pārbaudes Sirds asinsvadu programmas ietvaros.

Saistītie raksti

Vēl ietaupījums radies, jo pacientiem ar hroniskām slimībām nav bijis nepieciešams tik liels pakalpojumu apjoms. Te jāmin, ka hronisko pacientu gultas ir salīdzinoši jauns pakalpojuma veids, kā arī pārskatīts diagnožu saraksts, lai saņemtu šo pakalpojumu, un veiktas izmaiņas pacientu plūsmā.

Kopumā līdz šim reformu rezultātā izdevies uzlabot pieejamību ambulatorajiem un dienas stacionāra pakalpojumiem, palielināt speciālistu sniegto konsultāciju apjomu, uzlabot rehabilitācijas un pediatru pieejamību, izdevies mazināt nevienlīdzību zāļu pieejamībā, uzlabota vēža skrīninga programma, mazināta infekciju slimību izplatība, pārskatīta ģimenes ārstu kvalitātes sistēma, turpināts darbs pie ārstniecības iestāžu līmeņu reformas un ieviesti citi uzlabojumi.

LA.lv
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Kā cīnīties ar nepatīkamu aromātu no plaukstām?
4 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Jaudīgā sārtā oga dzērvene! Tereško par to, kā tā nomāc sēnītes, mikrobus un vīrusus
5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā nodrošinās pilnu biomateriālu attīstības ciklu. Būs pieejamāki mūsdienīgi medicīnas pakalpojumi
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Laukos
No grāmatām un preses līdz zivīm un olām. Kam samazināt PVN?
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Moneyval” uzlabojusi Latvijas novērtējumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Šorīt Krāslavas novadā līdz nāvei sabraukta pusaudze 1
2 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Aparjodam uzvarētāja mentalitāte: Man interesē tikai pjedestāls!
18 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV plāno paplašināt ieceļošanas aizlieguma sarakstu
1 stunda