Veselam
Psiholoģija

Pētījums: Latvijā 89% no bojā gājušajiem narkotiku lietotājiem ir vīrieši0

Foto – Shutterstock.com

Latvijā 89% no cilvēkiem, kuri 2015.gadā gāja bojā narkotiku lietošanas dēļ, bija vīrieši, liecina Eiropas Narkotiku un narkomānijas centra jaunākajā ziņojumā par narkotiku izplatību Latvijā noskaidrotais.

Kopumā no 18 nāves gadījumiem, kas tika reģistrēti 2015.gadā, visi mirušie, izņemot divas sievietes, bija vīrieši. Puse no šiem nāves gadījumiem bija saistīti ar opioīdiem.

2017.gadā publicētajā pētījumā atklājies, ka lielākais skaits mirušo bija vecumā no 25 līdz 39 gadiem – vidējais vecums apmēram 33 gadi. Palielinājums pārdozēšanas dēļ bojā gājušo cilvēku vecumā novērojams pēdējo desmit gadu laikā, kas varētu norādīt uz opioīdu lietotāju novecošanos.

Toksikoloģijas pārbaudēs nelegālo narkotiku klātbūtne tika atklāta 25 nāves gadījumos, turklāt arī šajos lielākā daļa bija saistīta ar opioīdu lietošanu.

Mirstības narkotiku lietošanas dēļ ziņā Latvija uzrāda labāku rezultātu nekā vidēji Eiropā, proti, Latvijā 2015.gadā tika reģistrēti 13,8 nāves gadījumi uz miljonu iedzīvotāju, bet Eiropā vidēji – 20,3 nāves gadījumi uz miljonu iedzīvotāju. Pētījuma autori gan norāda, ka, salīdzinot Latvijas datus par pārdozēšanu, tie jāvērtē kritiski, jo reģistrēto gadījumu skaits ir mazs, turklāt, iespējams, neatspoguļo patieso situāciju valstī.

Pētījumā pausts, ka Latvija nelegālajām narkotikām ir galvenokārt tranzīta valsts. Vienlaikus Latvijā vērojama neliela apmēra marihuānas audzēšana, kā arī reti sintētisko narkotiku vai opioīdu preparātu ražošanas gadījumi.

Eiropas Narkotiku un narkomānijas centra 2017.gada ziņojums par narkotiku izplatību Latvijā apkopo narkotiku piedāvājumu, lietošanu, kā arī veselības aizsardzības problēmas, tostarp narkotiku politiku un valsts rīcību šajā jautājumā. Statistikas dati, kas izmantoti ziņojumā, ir no 2015.gada.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Bērnu slimnīcai ziedoti 120 kilogrami svaigu gurķu un 100 litri medus
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Aicina valsts amatpersonas palielināt zāļu kompensācijas apmērus
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Tikai 78% pirmsskolu darbinieku nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekļiem, vēl mazāk ar sejas maskām un cimdiem
16 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
7 stundas
LP
Linda Pužule
Pasaulē
“Mēs nebijām gatavi katastrofai.” Tautietes Lindas stāsts par straujo notikumu attīstību Spānijā
Speciālreportāža 11 stundas
LE
LETA
Veselam
Visstraujāk ar Covid-19 inficēto skaits turpina augt Rīgā 1
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija atklāj, kāds sods piemērots vīrietim par pensionāres nogrūšanu veikalā Ozolniekos
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Traģiska avārija Juglā: bojā gājusi gājēja
9 stundas