Veselam
Ārstēšana

Pieaug ar ģimenes ārstiem noslēgto līgumu skaits par e-veselības lietošanu0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-Shutterstock

Līgumi par Vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas jeb e-veselības lietošanu līdz šim noslēgti ar 27,2% jeb 370 ģimenes ārstu praksēm, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) interaktīvā karte par e-veselības lietotāju skaitu.

Rīgas reģionā noslēgti 74 līgumi par e-veselības lietošanu, Jelgavas un Liepājas novados – katrā ar 24 ģimenes ārstu praksēm, Daugavpils novadā – ar 19, Dobeles novadā – ar 15, bet Jēkabpils un Valmieras novados – katrā ar 13 ģimenes ārstu praksēm.

Līgumi par e-veselības sistēmas lietošanu kopumā noslēgti ar 618 ārstu speciālistu praksēm, 540 aptiekām, 56 slimnīcām un desmit ambulatorajām iestādēm.

Salīdzinoši maija beigās līgumi par e-veselības lietošanu bija noslēgti ar 17,5% jeb 238 ģimenes ārstu praksēm, ar 564 ārstu speciālistu praksēm, 286 aptiekām,
52 slimnīcām un desmit ambulatorajām iestādēm.

Kā norāda NVD, interaktīvajā kartē attēlotas visas ārstniecības iestādes, kuru mediķiem jau ir pieejama e-veselības sistēma. Kartē attēlotas arī aptiekas, kurās iespējams iegādāties medikamentus, izmantojot ārstu izrakstītās e-receptes.

Līdz šī gada 1.septembrim e-veselības sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām vēl ir brīvprātīga, līdz ar to kartē attēloto iestāžu skaits pakāpeniski pieaugs, aptverot aizvien plašāku teritoriju un lielāku iestāžu skaitu, skaidro dienestā.

Vienlaikus NVD atgādina, ka ārstniecības iestādēs un aptiekās, kuras sākušas e-veselības sistēmas lietošanu, ir izvietotas apaļas atpazīšanas uzlīmes ar uzrakstu “šeit lieto e-veselību”.

LA.lv